AA GÖRÜNTÜLÜ HABER SERVİSİNİN BAŞINA “TECRÜBE” TRANSFER EDiLDi

Anadolu Ajansı Görsel Haberler Yayın Yönetmenliği’ne bağlı bulunan Görüntülü Haberler Editörlüğü’ne Muhammed Kılınç getirildi.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun olan KILINÇ, 25 yılı aşan profesyonel kariyerine 1993 yılında KANAL D Haber ve Spor Birimi’nde kameraman pozisyonunda görev alarak başladı.SHOW TV,DİGİTURK,LİG TV ve beIN SPORTS’da Şef Kameraman ve Program Yapımcısı olarak görev aldı.

Kılınç,

2018 yılında TRT nin Ortadoğu’daki sesi TRT Arabi Kanalına transfer oldu. Şef Kameraman olarak kanalda 3.5 yıl çalışan Kılınç, Suriye deki sınır ötesi operasyonlar ile Azerbaycan-Karabağ savaşında da görev yaptı. Birçok Uluslararası toplantıyı yurt içi ve yurtdışında takip etti.Pandemi sürecinde kanal dışında yapılan ve yayınlanan bir çok programın yönetmenliğini de üstlendi.

Bu görevlerinin yanı sıra Kılınç, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti(TGC), Avrupa Spor Yazarları Birliği(AIPS) üyesi olup Türkiye Spor Yazarları Derneği(TSYD) Genel Merkezi Yönetim Kurulunda da çeşitli görevler üstlendi.

Önceki İçerikTorrent, İspanya’daki basın toplantısında İspanyolca gelen soruyu Katalanca yanıtladı: Size tercüme ederler
Sonraki İçerikYayın ihalesinde ortalık karıştı. Saran, TFF’den bağımsız olarak imzaları atıp yeni yayıncı olduğunu açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz