Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı 38 yıl aradan sonra gelen şampiyonluğu değerlendirdi: Hayat hem bu şehirden hem de benden aldıklarını geri verdi

Süper Lig’de 38 yıllık şampiyonluk hasretine son veren Trabzonspor’da teknik direktör Abdullah Avcı, şampiyonluğu kulüp dergisine değerlendirdi. Tecrübeli teknik adam “Bu şampiyonluk, inanıyorum ki geçmişte yaşanan travmaların da silinmesini sağlayacak. Hayat hem bu şehirden hem de benden aldıklarını geri verdi. ‘Dik oyna’ sloganı var ya, onun da değişmesi gerekiyor. Önümde Süper Kupa finali var. Bunu alıp cebimize koymamız lazım. Sonra en yakın, ulaşılabilir hedef Şampiyonlar Ligi” dedi.

Spor Toto Süper Lig’de 38 yıl aradan sonra şampiyonluğa ulaşan Trabzonspor’da teknik direktör Abdullah Avcı tarihi şampiyonluğu kulüp dergisinin 2021-22 sezonu Süper Lig şampiyonluğu temalı 197’nci özel sayısına değerlendirdi.

“SON GÜNE KADAR ŞAMPİYONLUĞU HİSSETMEDİM”

Trabzonspor’un şampiyonluk için kupa töreni düzenlediği 14 Mayıs tarihinin kendisi için özel bir gün olduğunu açıklayan Abdullah Avcı, şampiyonluk sevincini denizde yapılan kutlamalarda hissettiğini belirterek “14 Mayıs 2005, U-17 Avrupa şampiyonu olup kupa kaldırdığım gündü. 14 Mayıs 2022, Trabzonspor’la kupa aldığımız gündü. Bunu ben de o gün fark ettim. Son 1 buçuk ay, ‘şampiyon olduk, olacağız’ gibi bir durum olduğu için ben şampiyon olduğumuz Antalya maçında ne olduğunu anlayamadım aslında. Son güne kadar şampiyonluğu hissetmedim. Antalya maçında şampiyon olduk, gece yattık, kalktık, ertesi sabah da anlayamadım. Bu sanıyorum normalleşmekten kaynaklanan bir şeydi. Ama denize çıktığımız an, ben ‘Gerçekten çok büyük bir şey olmuş’ dedim. Film platosu gibiydi denizin üstü, insanlar, yaşadığımız o duygu inanılmazdı” diye konuştu.

‘HAYAT HEM BU ŞEHİRDEN HEM BENDEN ALDIKLARINI GERİ VERDİ’

Kazanılan şampiyonluk nedeniyle taraftarın kendisine atfettiği anlamın üzerinde sorumluluk yaratıp yaratmadığı sorusunu yanıtlayan Avcı şöyle konuştu: “Yaptığımız meslekle alakalı, üzüldüklerimiz, hayal kırıklığına uğradıklarımız, kaybettiklerimiz olmuştur. Ama bugün kaybettiğimiz yarın bize kazanç olarak gelebilir. Hayat aldıklarını geri verir bazen. Şehrin böyle bir potansiyeli hep vardı, ama hayat hem bu şehirden hem de benden aldıklarını geri verdi ve biz bu potansiyeli hep birlikte ortaya çıkardık. Bana çok iyi hissettiriyor bu duygu. Sorumluluktan çok bence çok güzel duygular”


Önceki İçerikZuhuratbaba’da Şöhretler Kupası’nın başlama vuruşunu Fehmi Özgüler gerçekleştirdi
Sonraki İçerikLaLiga 5 sezon boyunca Saran Media Group’ta

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz