Beşiktaş, daha önce anlaşma sağladıklarını açıkladığı teknik direktör Abdullah Avcı için imza töreni düzenlendi.

İmza töreninde Başkan Fikret Orman ve Abdullah Avcı basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

Başkan Fikret Orman:

“Hocama hayırlı olsun. Hocam siyah beyaz çok yakışmış size ve ailenize. Başakşehir Kulübü’ne özellikle de Göksel Beye çok teşekkür ederim. Göksel Bey, Vodafone Stadyumu’nun yapıldığı süreçte çok desteklerini almıştık. Ahmet Ürkmezgil ile Abdullah Avcı abi-kardeş gibidir, ikilinin görüşmesinin ardından ben de Göksel Beyden izin aldım ve görüşme gerçekleştirdik. Hocamızla 1 dakika bile görüşmeden anlaştık. Hayırlı olsun.”

“Sevgi önemli işin icraat tarafı var. Abdullah Avcı’yı hayata bakış açısı ve değerleriyle çok seviyoruz. Dünya futbolu değişti. Guardiaolo gibi hocaların açılımını Abdullah Avcı yaptı. Okan Buruk ve Erol Bulut’u çok seviyorum. İkisi de Abdullah Avcı’nın öğrencileri. Hocamızın fikirlerini alarak transferler yapmıştım. Oğuzhan’ı alırken Abdullah Hoca’ya sormuştum. O dönem hocamız Mili Takım’da görevdeydi. Hocamızla Beşiktaş’ta güzel işler yapacağımızı düşünüyorum.”

Abdullah Avcı:

“Beni hayatta tutan 3 şey var; dürüstlük, sadakat ve refah. Beşiktaş şerefiyle oynayıp, hakkıyla kazanmayı ilke edinmiş bir kulüp ve buraya gelmekten büyük gurur duyuyorum. Nice şampiyonluklar yaşamak amacım. Şenol Güneş’e ve Milli Takımımıza başarılar diliyorum. Beşiktaş çok kaliteli bir oyuncu grubuna sahip. Geçen hafta scout ekibiyle de görüşmeler yaptım. Transfer için isimleri yönetimime sunacağız.

Bulunduğumuz yerde benim işim teknik-taktik işleri geliştirmektir. Beşiktaş taraftarı büyük bir güç. Bunu gördüm. Burada desibel rekorları kırıldı. Kendimi coşkulu hissediyorum. Topu rakipten geri almak gibi bir oyun felsefemiz var. Burada taraftarımız çok etkili olacaktır. Maddiyatı konuşmadığım için burada maddiyatı konuşmanın anlamı yok. Hayatım boyunca imzaları atarken dostluklar benim için önemli oldu. Bu sezon şampiyonluk yarışında Galatasaray’la yarıştım. Allah bana Milli Takım hocalığı ve bugün de Beşiktaş’ı çalıştırma imkanı yakaladım. Bu oyunun saha içinde kalmasını istedim. Söylediklerini Milli Takım sürecinde yaşadım. 6 yıl içinde tecrübe kazandım. Visca ya da bir başkası çatışma değil yapıcı olarak sorunları çözmek isterim.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here