Afrika futbolu ve Afrikalı futbolcuları çok iyi tanıyan teknik direktör Muhsin Ertuğral, Galatasaray‘ın Fulham‘nın Fildişi Sahilli orta saha oyuncusu Jean Michel Seri ile anlaştığını söyledi.
Radyospor‘da Özgür Sancar‘ın sorularını yanıtlayan Ertuğral, “Roma onunla görüştü; ancak anlaşamadı. Milan’ın da ilgisi vardı. Ayrıca Liepzig ve Crystal Palace da onu çok istiyordu. Seri, son noktada Galatasaray’a gelmeye karar verdi. Uçağa bindi. Zaten kendisi de bu konuda bir twitt attı. Kiralık olarak Galatasaray’a gelecek. Pas yüzdesi çok yüksek bir oyuncu. Geçen sezon Fulham’da kendini tam olarak gösteremedi; ama Galatasaray’da çok etkili olur” dedi.
PAS YÜZDESİ ÇOK YÜKSEK; GALATASARAY ONUNLA HARİKA BİR HÜCUM TAKIMI OLUR 
Ertuğral, “Topu kullanma üstünlüğü var. 8 numara pozisyonunda oynuyor olması çok büyük avantaj. Orta sahada önde topla buluşuyor; 50-60 top aldıysa bunların yüzde 80’inin doğru pas olarak kullanıyor. Bu mükemmel bir istatistik. Yanında onu anlayan oyuncular olursa, Galatasaray mükemmel bir hücum takımı olur. Fatih hoca topa daha çok sahip olan bir takım oluşturmak için onun transferini özellikle istedi. Adam kovalama ve top kapma konusunda çok başarılı olduğunu söyleyemem. Bu nedenle Belhanda ile birlikte oynar mı; uyumlu olur mu (?) koca bir soru işareti. Ama bana göre çok isabetli bir transfer oldu” görüşünde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here