Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu 3-1 kazandıkları Göztepe maçının ardından yaptığı basın açıklamasında yayıncı kuruluşa isyan etti.

Ahmet Ağaoğlu beIN Sports'a isyan etti: "Saygı duyacaksınız"

Ahmet Ağaoğlu, maçın hemen ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Liderin maçını 2. kanaldan yayınlamak nasıl bir düşüncenin eseridir bilmiyorum. Lider kim olursa olsun saygı duyacaksınız. Liderin maçını birinci kanaldan vereceksiniz. Yayıncı kuruluşa bunu birkaç defa daha dile getirdik ama cevap alamadık. Böyle planlandı diyorlar ama niye böyle planlandığını açıklamıyorlar.
Çok zorlu bir maç oynadık. Maçın temposunun haricinde maçı taraftarlarla birlikte oynamak daha keyifli olacaktı. Seyircisiz maçın gerçekten zevki yok. Ama bu bir zaruret. Korakor mücadelenin yoğun olduğu bir maç oynadık. Bir kişi eksik oynadık. 90 gün sonra maç oynadık. Nasıl bir etki göstereceğine ilişkin endişelerim vardı.
Salı günü kupa mücadelesi vereceğiz. Fenerbahçe ligde geri kalmış görünüyor. Kupaya daha fazla önem gösteriyor. İlk maçta aldığımız sonucu avantaj görmüyorum. Takvim de çok sıkışık. Salı günü Fenerbahçe ile oynayacağız. Sonra Alanya ile oynayacağız. Hepsi de çok zorlu maçlar. Hep diyoruz 2 kupa diye. Hatta belki de 3 artı 1 kupa…”

Ağaoğlu Trabzonspor’un Avrupa kupalarından 1 yıl men edilmesiyle ilgili olarak da CAS’ı işaret etti. Başkan Ağaoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“CAS’a kapsamlı bir başvuru yapıyoruz. Hukuki süreç başladı. Konuşmak doğru değildir ama biz sustukça çok farklı senaryoları, hikayeleri anlatan insanlar gün geçtikçe artıyor. Süreç başladıktan sonra çok kısa süre içinde neyin ne olduğu belli olacak. Bu konu çarşamba akşamı saat 17.00’de UEFA açıkladı. Perşembe sabah 01.00 sıralarında bizim gündemimizden düştü. Gerçekten rahatız çünkü elimiz çok güçlü.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here