Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol programının yorumcularından eski hakem Ahmet Çakar ile ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı arasında canlı yayında gergin anlar yaşandı.

Çakar, derbiyi stattan takip eden Acun Ilıcalı ile ilgili “Acun benim arkadaşım ama Covid-19 salgını var, kontenjan var. Ne sıfatla orada maçı izliyor?” ifadesini kullanması üzerine canlı yayına katılan Ilıcalı, “Burada çok önemli bir konu var. Şu anda orada yorumcu olarak durduğu bir yerde Ahmet Hocam’a böyle bir protokolü hiç araştırmayıp yayının ortasında ‘Acun ne sıfatla orada duruyor’ beni hedef göstermesi benim Ahmet Hocam’a, değerli hocama hiç yakışmadı” dedi.

Ahmet Çakar yaptığı yorumla Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yayınlanan Covid-19 salgını nedeniyle müsabakalarda uygulanacak tedbirlere ilişkin talimat konusunda eksik bilgi sahibi olduğunu yaptığı yorumla ortaya koydu.

Talimatın 10. Sayfasında Ek: 2 – Müsabakalarda stadyuma girebilecek kişiler A: Genel akreditasyon listesi bölümünde misafir kulüplere futbolcular hariç 57 kişilik bir kontenjan hakkı tanıyor. Aynı talimatın 13. Sayfasında protokol tribününe girebilecek kişiler listesinde ise hem ev sahibi hem de misafir takıma 20’şer kişilik bir delegasyon hakkı verilirken bu kişilerin test yaptırma zorunluluğu da bulunmuyor.
Bununla birlikte her kulüp 20 kişilik bu kontenjanı istediği kişilerden oluşturma hakkına sahip ve bunun için kişinin kulüpte herhangi bir görev yapıyor olması gerekmiyor. Dolayısıyla Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un davetlisi olduğunu söyleyen Acun Ilıcalı’nın tribünde yer almasının kurallar açısından hiçbir sakıncası bulunmuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here