Spor basınının usta ismi Ahmet Çakır, Gneçlerbirliği- Galatasaray maçını Karar için kaleme aldı:

Özat’ın fendi Terim’i yendi

Şampiyonluğun mutlak favorisi durumundaki Galatasaray, Başkent’te Gençlerbilriği karşısında, bu düşünceyi temelinden değiştirecek bir yenilgiye uğradı. Karşılaşma boyunca içine düştükleri uyurgezerlik durumundan bir türlü kurtulamayan Sarı-Kırmızılılar, uzatma bölümünde rakip yarı alanda Maicon ve Mariano’nun hazin denilebilecek çaresizlikle kaptırdıkları top sonucunda hüsrana uğradılar.

Karşılaşmanın ilk yarısında temposuz, pozisyonsuz, her şeyiyle tatsız tuzsuz bir futbol vardı. Oysa Sarı-Kırmızılı takımın deplasmanda oynadığını söylemek zordu. Çünkü Galatasaray Ankara’da zaten doğal olan mutlak bir tribün üstünlüğüne sahipti. Belli ki üç rakibin birden maçlarını kazanmış olması Cimbom’da psikolojik bir sıkıntı yaratmıştı. Bu kadar tutuk, bir oyunun başka bir açıklaması olamazdı.

Gençlerbirliği hesabını daha iyi yapmıştı. Maç boyunca çok iyi kapanıp Galatasaray’a soluk aldırmadılar. Ani bir baskın ya da duran topla gol bulma hesapları maç boyunca üç kez sonuç verecek noktaya geldi ama o beceriyi gösteremediler. İkinci yarının ortalarındaki korner atışı sırasında, gol olabilecek noktada üç Gençlerbirliği oyuncusunun bulunup, ceza alanı içindeki 6-7 Galatasaraylı’nın durumu seyretmesi inanılır gibi değildi.


Fatih Terim’in buna benzer durumlardaki hamleleri oyuna forvet almaktan başka bir şey olmuyor, o da istenen sonucu vermiyor. Önce Eren, arkasından Sinan Gümüş’ün oyuna alınmasının hiçbir şeyi değiştirmeyişi hazin bir görünümdü. Maçın büyük bölümünde gol bölgesinde çok yalnız kalan Gomis, kimi zaman orta alana gidip top almaya çalıştı ama oyuna en küçük bir katkısı olmadı. Sarı-Krımızılı takımın, maç boyunca en önemli pozisyonunu o sırada oyuna girmiş Donk ile bulması ilginçti. Hollandalı oyuncunun korkunç denebilecek kadar kötü bir vuruşla topu dışarı atmasının şaşılacak bir yanı yoktu.


Haftalardır Sarı-Kırmızılı takımı mutlak olarak şampiyon ilan edenler içinde kuşkusuz bundan sıkılanlar da vardı. Şimdi onlara gün doğdu. Bundan sonra da Cimbom’un niçin şampiyon olamayacağını anlatmaya çalışacaklar.

Önceki İçerikGalatasaray’ı İstanbul’a dönüşte yüzlerce taraftar karşıladı: Bizler inandık siz de inanın
Sonraki İçerikTugay Kerimoğlu: Bu Galatasaray içimi acıtıyor. Fatih Terim Belhanda’ya 60 dakika nasıl tahammül ediyor?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz