Ahmet Konanç, Cocu’nun gidişi ve Ersun Yanal’ın gelişine dair ilginç bir yazı kaleme aldı:

 

Cocu’nun giderken kastettiği ‘yetersiz kaynaklar’ nedir? Son anda satılan Josef-Giuliano mudur? Yerlerine alınan vasatlar mıdır? Bu işler yapan kim? Comolli değil mi?

Ersun Yanal’ın istediği transferi Comolli aynı oranda isteyecek mi? Fenerbahçe Yönetimi yine ateşle oynadı..

Benim tanıdığım Ersun Yanal, Volkan Demirel’i de ister ama bu mücadele gücü düşük kadroya önce Dirar ve Aatıf’ı geri ister. Ozan Tufan demeyin, antrenman durumu hiç iyi değil bilgileri geliyor.

Madem ‘söz konusu Fenerbahçe ise gerisi teferruat’ diyor Ersun Yanal, umarım sözleşmeye ağır tazminat maddeleri koyulmamıştır. Ben de ‘bu ortamda’ en doğru tercihin Yanal olduğunu düşünüyorum ama ‘baskı ortamı’ sağlıklı değil ki!

Bugün, Ersun Yanal konusunda bazı ‘gerçeklere’ dayanarak fikir beyan edenlere gösterilen tepki ve baskı, bir süre önce yine aynı camiada başka konularda sergileniyordu. Tablo ortada, 15 hafta sonunda Fenerbahçe maalesef 17. sırada.

İşler karmakarışık Fenerbahçe’de; baskı futbolu dışında bugüne kadar B Planı ortaya koymamış, buna uygun olan kadroda şampiyon olmuş ama olmayanlarda gönderilmiş bir teknik adama emanet ettiğiniz takım ortada. Üzerine bir de Comolli ile birlikte çalış diyorsunuz. Zor olacak, zor.

Ersun Yanal’a takıma dair uzun sorular sorarsınız, o ise size sadece “Tempo tempo, cevabı sadece tempo.” der… Takıma da böyle yaklaşır… Ligin ortasında bu haldeki bir takıma nasıl tempo yaptıracak? Artık herkes kontra oynuyor. Kontraları Neustadter mi durduracak!!!

Hayaller güzeldir. Ama gerçekler ‘tempo’ ister… Savaşı kazanmak için sadece hücum yapmazsınız. Tepeleri boş bırakmaz, birbiriniz için ölür, bazen de geri çekilir ama yaydan fırlayan ok gibi olursunuz. Fenerbahçe için zor günler geride kaldı, şimdi daha zor günler geliyor…

VARAN 1///

Cocu, veda açıklamasında ‘eldeki mevcut kaynaklarla takımı ait olduğu yere getiremedik” diyor. Comolli’nin sattığı ve aldığı futbolcuları işaret ediyor.

VARAN 2///

Cocu veda açıklamasında bir tek Comolli’ye teşekkür etmiyor.

VARAN 3///

Cocu adeta Ersun Yanal’ı uyarıyor: Comolli’ye dikkat et!!!

Önceki İçerikBursa spor basınının önemli isimlerinden Serkan Yetişmişoğlu radyo programına başlıyor
Sonraki İçerik‘Benden sonra tufan’ dediler futbolu bitirdiler! Selim Yıldırım, kulüplerin röntgenini çekti…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz