Çebi’den TMSF iddiasına sert tepki: Boşuna beklemesinler

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş kongre üyesi ve iş insanı Ethem Sancak’ın “Beşiktaş TMSF’ye düşerse ben satın alırım” açıklamalarına sert tepki göstererek “Beşiktaş 120 yıllık kulüp. Diğer kulüplerle yorum yapmam ama benim kulübümüm TMSF’ye düşme şansı sıfır. Eğer birilerinin böyle bir beklentisi varsa boşuna bekler. Taraftar böyle bir şeye müsaade etmez” diye konuştu.

Beşiktaş, elektronik para ve ödeme hizmetleri şirketi Papara arasında 3 yıllığına konç sponsorluğu anlaşması imzaladı.

Vodafone Park’taki imza töreninde açıklamalarda bulunan Başkan Ahmet Nur Çebi, geçen sezon Kasımpaşa formasıyla gösterdiği performansla adından söz ettiren Jackson Muleka ile ilgilendiklerini açıkladı. Kaleci Ersin Destanoğlu’na teklifler geldiğini duyuran Başkan Çebi, sözleşmesi sona eren Kanadalı forvet Cyle Larin ile görüşmeleri durdurduklarını kaydetti.

Hollandalı forvet Wout Weghorst ile anlaşmaya vardıklarını da söylen Çebi, 29 yaşındaki golcü oyuncunun ailesinin vereceği kararı beklediklerini söyledi.

“BOŞUNA BEKLEMESİNLER”

Beşiktaş kongre üyesi ve iş insanı Ethem Sancak’ın “Beşiktaş TMSF’ye düşerse ben satın alırım” açıklamasına sert tepki gösteren Çebi, “Beşiktaş 120 yıllık kulüp. Diğer kulüplerle yorum yapmam ama benim kulübümüm TMSF’ye düşme şansı sıfır. Eğer birilerinin böyle bir beklentisi varsa boşuna bekler. Ama ben Ethem Bey’in orada başka bir şey anlatmaya çalıştığını anlıyorum. Kendisi üyemizdir, kötü niyetle söylemediğini düşünüyor, umuyorum. Öyle bir sorun olursa biz buradayız, Beşiktaşlılar olarak ortada bırakmayız anlamında düşünmek istiyorum. Onun dışında başka düşüncede olana bu camia müsaade etmeyecektir. Taraftar böyle bir şeye müsaade etmez. İyi niyetle söylenmişse saygıyla anlamaya çalışırım. Beşiktaş TMSF’ye bir gün düşerse, bırakmam diyorsa bırakmam seni kampanyası olarak düşünürüz” diye konuştu.

“FENERBAHÇE’NİN ŞAMPİYONLUK TALEBİ ADALETLİ VE VİCDANLIYSA OLUMSUZ BAKMAYIZ”


Fenerbahçe’nin 1959 yılı öncesi şampiyonluklarla ilgili başvurusu hakkında da konuşan Çebi, “Biz Beşiktaş camiası olarak adaletin ve vicdanın olduğu her yerde varız. Eğer bu talep adaletli, vicdanlı bir şekilde karşılanacaksa, adalet ve vicdan için yapılıyorsa buna olumsuz bakmayız. Orada hedef 3 kuruş daha fazla alalım, bir formada başkasından daha fazla yıldız olsun içinse bu sıkıntılı süreçlerde bu tür konulara gerek yok. Konu adalet ve vicdansa kimin hakkı varsa eşit şekilde olacaksa bizim için sakıncası yok” dedi.


İmza töreninde konuşan Ahmet Nur Çebi’nin açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:


“Kaostan kimseye fayda çıkmıyor, geçen sene gördük. İtiş kakış var ise kurumlar arasında, hem kurumlar hem de Türk futbolu zedeleniyor, bu sene olmaması lazım. Ben ilk başlardan beri kurumların hepsinin istifa etmesi gerektiğini, yeni başlangıç yapılması gerektiğini söyleyenlerdenim. Ümit ediyorum ki tüm kurullar TFF’ye istifalarını verirler, yenileri göreve gelir.1 sene sonra yapılacak olan seçimde kurullarında artık genel kurulda seçilmesi gerektiği bir uygulama olacak, daha da güzel olacak. Umuyorum kurulların tamamının istifa edip yenilendiği bir süreç yaşarız. 1-2 tanesinin istifa ettiği süreci kabul etmiyorum.


WOUT WEGHORST İLE ANLAŞTIK

Yapılmış olan transferler ve mevcut bitenler var. Bunların hepsi önemli transferler. Gedson’un genç olması, çok gelecek vaat etmesi ve başarılı olması ümitlendiriyor. Ayrıca Saiss ile ilgili de kaptanlığı, aile babalığı, futbol adamlığı bizim baktığımız zaman doğru transfer olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla birkaç tane daha transfer yapmaya çalışacağız ama en önemlisi forvet. Weghorst’tan henüz olumlu cevap alamadık ama ekonomik konuda anlaştık, Ailesine danışacağını söyledi. Weghorst bize olumlu dönüş yaptığı zaman eğer başka bir golcüyle anlaşmamışsak kendisiyle anlaşırız. Bugünden itibaren başka forvet arayışlarımız da olacak

SÖRLOTH İSTEDİĞİMİZ BİR FORVET

Bu süreç içerisinde kendisi olumlu döndüğünde başkasıyla sözleşme yapmazsak kendisiyle yola devam edebiliriz. Bugünden itibaren arayış ve görüşmelere başlamış bulunuyoruz. Sörloth alternatiflerden biri, tek alternatif o değil. Böyle algı oluşturuyorlar sonra kıymetli olduğunu düşünüyorlar. Kıymetliler ama alternatifsiz değiliz. Sörloth istediğimiz bir forvet ama alternatiflerimiz çok fazla. Olursa en iyisi olsun diye uğraşıyoruz. Ekonomiyi göz ardı etmeyeceğiz. Paraları basarak ödeyerek, uçuk kaçık fiyatlarla yapılan transferler kişiler ne kadar iyi olsa da benim açımdan başarılı transfer sayılmaz Muleka ve Muleka gibiler gündemimizde var. Tek alternatif değil ama o da var. Beğendiğimiz bir futbolcu

ERSİN’E TALEPLER VAR

Ersin ve Rıdvan altyapıdan gelen değerlerimiz. Ersin’e de talep var, özellikle Rıdvan’ın bitmek üzere. Çok ufak tefek noktalar kaldı. Rıdvan transferini maalesef malum muhalefetimiz ne yaparsak yapalım hiçbir şekilde doğru yapmadığımızı ifade ederek böyle süreç yaşatıyorlar. Aldığımız rakamlar her ne kadar 4 milyon Euro’ya yakınsa da 2.5 milyonluk rakamlar kontrat süresinin içerisinde gerçekleştirilme ihtimali var. Sonraki satıştan da paydan dolayı 6 milyonu bulacak diye düşünüyorum. Bir iki ufak noktalar kaldı sanırım bu hafta içinde biter. Dolayısıyla bu genç çocuklarımızın yurt dışına gidişlerini teşvik etmeliyiz. Bu düşünceyle devir daimi tercih eden bir başkanım. Başarılı olan, talibi olanların Avrupa’da Türk futbolunu temsil etmeleri gurur kaynağıdır

LARİN İLE İLİŞKİMİZ SÖZ KONUSU DEĞİL

Ortaya atılan her isim niyetimiz varsa da bize sıkıntı çıkartıyor. Beşiktaş taraftarına seslenmek istiyorum. İsimler ortada dolaştığı takdirde her güzel transferin zorlaşmaya başladığını, Beşiktaş’ın zarar gördüğünü söylemek istiyorum. Bütün isimlerle ilgili ilişkimiz devam ediyor. Larin ile ilişkimiz söz konusu değil. Yarın bir gün olabilir. Abdülkerim Bardakçı listemizde, alternatifi olan bir futbolcu. Altay’daki Kazımcan da gündemimizde. Onun dışında 25 tane daha alternatif var. Larin ile ilişkimiz söz konusu değil. Gelişmelere göre yarın olabilir ama şu anda görüşmüyoruz”

Önceki İçerikBasın Meslek Örgütleri #sansüryasasınahayır diyor. Salı günü ortak basın toplantısı düzenliyorlar
Sonraki İçerikEto’o bitmiş! Vergi kaçırdığı için ceza aldı: Ben sadece babamın dediklerini yaptım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz