Haber müdürlüğü görevine Kenan Başaran’ın gelmesinden sonra yeniden yapılanma sürecine giren Ajansspor, muhabir kadrosunu Burhan Can Terzi ile güçlendirdi. Terzi, medyaya yeniden dönüşünü “Nerede kalmıştık” tweet’i ile duyurdu.
Uzun yıllar Türkiye gazetesinin Galatasaray muhabiri olarak yazılı basında görev yapan Terzi bir süre önce işten çıkarılmıştı. Terzi bu sürece Galatasaray 2. Başkanı Yusuf Günay’ın gazete yönetimini arayıp talepte bulunmasının yol açtığını iddia etmiş, bu da uzun süre gündemde yer tutmuştu. TSYD, Terzi’nin bir yöneticinin bir gazeteciyi işten çıkardığı iddiası üzerine çalıştay düzenleyerek meslek sorunlarını tartışmaya açmıştı.
NOT: TSYD, aylar geçmesine rağmen çalıştayın sonuç bildirgesini yayınlamadı.

BURHAN CAN TERZİ KİMDİR?
İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Burhan Can Terzi, aktif
gazeteciliğe Fotospor gazetesinde başladı. Ardından Güneş gazetesinde editörlük
ve spor müdür yardımcılığı görevlerinde bulunan Terzi, Akşam gazetesinde spor,
kültür sanat, tarih ve magazini kapsayan birçok önemli haber ve röportaja imza attı.
TGRT ve BengüTürk ekranlarında futbol içerikli televizyon programlarında da yer alan
Terzi, son olarak Türkiye gazetesinde Galatasaray muhabiri olarak, 4 yıl süreyle görev yaptı. Spor gazeteciliği kariyerinin yanında Türkiye Spor Gazetecileri Derneği (TSYD) ve TÜFAD üyesi olan Burhan Can Terzi’nin aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu C Antrenör Belgesi bulunuyor.

Ajansspor hakkında:

Saran Group bünyesinde bulunan, Türkiye’nin bir numaralı spor portalı Ajansspor, Türkiye’de ve dünyada gelişen tüm spor haberlerini anında ve tarafsız olarak kullanıcısına sunuyor. Zengin ve sürekli güncellenen içeriğiyle, www.ajansspor.comadresinden, App Store ve Google Play Store’lardan indirilebilen Ajansspor uygulamasından ve sosyal medya platformlarından 7/24 takip edilebilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here