Şampiyonluk kupasının kalktığı platforma davet edilmeyen Ali Dürüst, “Mesajı aldık, istifa ediyoruz” dedi ve Abdurrahim Albayrak ile pazartesi günü Sportif AŞ yönetiminden istifa etti. Peki olayın perde arkası neydi?
İki ay önce Özbek’in telefonu çalar, arayan Albayrak’tır. Albayrak sözü fazla uzatmaz ve “Dursun Başkanım takıma 4 milyon Euro ödememiz gerek. Çocukları motive etmekte zorlanıyorum. İki gün içinde paralarını ödeyeceğimize dair söz verdim” der.

‘PARALARIMIZI ALBAYRAK ÖDÜYOR’
Özbek, “İki gün içinde halledeceğim” yanıtını verir. Özbek, iki gün sonra müjdeyi verir: “Paralar ödendi.” Bunu duyan Albayrak, soluğu Florya’da alır ve “Çocuklar paralarınızı bankaya yatırdım” der ve bu söz Özbek’in kulağına gider. Özbek, ilk yönetim kurulu toplantısında Albayrak’a çıkışır ve “Parayı biz yatırdık ama sen Florya’da farklı konuşmuşsun” der. Albayrak kendisini savunmaya çalışsa da Özbek ikna olmaz ve “Konu kapanmıştır” der. İki ay sonra takım şampiyonluk kupasını kaldırırken oyunculara madalyasını Özbek takar, Albayrak ne sahneye davet edilir ne de kutlamalarda adı geçer… Melo önceki gün, “Albayrak bizim paralarımızı ödüyor” diyerek Özbek’in kulağına giden iddiaları doğrulamıştı.

İKİ GÜN UYUYAMADIM
Öte yandan Hamza Hamzaoğlu, dün kupa finalini değerlendirdiği basın toplantısında Albayrak-Dürüst krizine ilişkin, “Üzüntüden iki gün uyuyamadım” açıklamasını yaptı. (sabah)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here