Fenerbahçe’de olağan seçimli genel kurula çok az bir süre kaldı. Son olarak, Eyüp Yeşilyurt isimli bir genel kurul üyesi Fenerbahçe başkanlığına adaylığını koydu. Bu beklenmeyen adaylık açıklamasından sonra Fenerbahçe taraftarı internette Eyüp Yeşilyurt’un biyografisini araştırmaya başladı. Peki, Eyüp Yeşilyurt kimdir; kaç yaşındadır ve nereli? Eyüp Yeşilyurt’un işi nedir? İşte, Fenerbahçe’nin yeni adayına dair merak edilenler.

Eyüp Yeşilyurt kimdir, kaç yaşında, evli mi? Ne iş yapıyor?


Fenerbahçe’nin başkan adayı Eyüp Yeşilyurt, 1970 tarihinde dünyaya gelmiştir. 51 yaşındadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır. Yeşilyurt, ticaretle uğraşmaktadır. Peki, Eyüp Yeşilyurt başkanlık adayını nasıl duyurdu?

“Fenerbahçe sahipsiz değildir…”

Değerli Fenerbahçeliler;

Ben 1970 İstanbul Kartal Yakacık doğumluyum. Ticaretle uğraşan evli ve 3 çocuk babasıyım. 10 yaşında okul çıkışı Fenerbahçe maçlarına gelir stadın altındaki fırından pizza yer maça girerdik. Bu aşkla 40 yıl boyunca armanın peşinden yürüdüm.

‘Fenerbahçe Sahipsiz Değildir sloganıyla çıktığımız bu yolda; Fenerbahçe ve zayıflık kelimelerini hiçbir şekilde görmeyeceksiniz. Fenerbahçe camiasında bölünme,ayrışma,kutuplaşma gibi yıpratıcı unsurların önüne geçeceğiz. Camiaya barış getireceğiz. Fenerbahçe’nin özellikle hayati kararlarda belirsizlik, kararsızlık ve yavaşlık yaşamasına sabrımız olmadığından ani ve etkili kararlar alacağız.

Hiçbir şekilde plansızlığa ve yolda değişen planlara anlayışımız yok, olmayacak. Fenerbahçe’yi temsil etmenin ağırlığını bilmeyen veya bu ağırlığı kaldıramayacak insanlara tahammülümüz yok. Güçlü ve cesur yönetim kuracağız. Kulübümüze geçmişte yanlış yapmış hiçbir yönetici, futbolcu, personel veya kişiyi her ne sebeple olursa olsun kulübümüzde görmeyeceksiniz.

Fenerbahçe siyasetinde değersizleştirme, karalama ve itibarsızlaştırma gibi eylem ve söylemlere izin vermeyen bir yönetim anlayışı içinde olacağız. Fenerbahçe kongresine sorulması gereken konular hakkında bu yola başvurulmadan adım atılmasından, bunun yanında yönetenlerin karar vermesi, doğru bildikleri yoldan ilerlemeleri gereken konularda farklı kişi ve kişilerin etkisinin altında kalınmasından rahatsızız ve bunu değiştireceğiz.

Fenerbahçe’ye gerçek anlamda hizmet etmiş herhangi bir değerimize camia içinden gözüken çıkar odaklı toplulukların itibar suikastleri yapmasına izin vermeyecek kudrette bir yönetim olacağız. Kendi çıktığı yoldan sapmayan, fikirlerini yolda değiştirmeyen, kendi doğrularına inanan ve bu yolun sonunda da sonuç ne olursa olsun kongrenin karşısına geçip hesap verecek &güvenli ve güçlü bir yönetim olacağız.

Fenerbahçe’nin haklarını savunma konusunda ekranlarda esip gürleyen, süslü ve iddialı sloganlar sarfeden değil, arka planda iş bitiren, sonuç odaklı, vaadleri icraate döntiştürebilen güçlü bir yönetim olacağız. Kişisel ideallerini gerçekleştirmek isteyen değil, hangi konu olursa olsun mevcut konjonktüre uygun olarak Fenerbahçe’nin çıkarlarını koruyabilen bir yönetim olacağız. 

Fenerbahçe’nin bütün ilişkilerinde ve eylemlerinde istikrarlı bir duruş ve Fenerbahçe’nin örf, adet ve geleneklerine uygun bir tavır dışındaki her şeyi reddediyoruz. Bu sebeple 2021 Yılı Fenerbahçe Spor kulübü seçimli olağan kongresinde başkanlığa adayız.”

Yeşilyurt muhtar mı?

Eyüp Yeşilyurt, kendisine yönelik “Bilgi saklıyor, aslında ticaretle uğraşmıyor, o Yakacık muhtarı” sözleri ile ilgili de bir açıklama yaptı:

“Biz kimliğimizi, karakterimizi bir gün bile gizlemedik.

Başından beri mütevazi taraftar kimliğimizi ön plana çıkardık.

Biz Salon erkeği değiliz.

Bizi köylü olmakla, muhtarlık gibi onurlu bir mesleği hor görerek eleştiren, sahibi sürekli değişen kiralık kalemlere inat adayız…”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here