Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un TFF’nin Fatih Terim’e ödediği tazminata itiraz etmesi tartışmaya neden oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu seçimleri öncesinde genel kurulda konuşan Ali Koç, Fatih Terim’in TFF’den aldığı tazminata değinerek “Eski bir milli takım antrenörüyle yollar ayrıldı. Federasyonumuz ona tazminat ödemek zorunda kaldı. O tazminat kulüplerin parasıdır. Federasyonun yedek yönetim kurulu üyesi olan biriyle arasında geçen itilafın detayına girmeyeceğim, hepinizin bildiği konu. İş kanunları federasyonumuza, 6 gün içinde işten çıkarma ve tazminat vermeme imkanı sağlarken neden bunlar uygulanmadı, federasyonumuz niye tazminat vermek zorunda bırakıldı” ifadelerini kullandı.

CENGİZ: ÇOK ŞAŞIRDIM

Bu soruya cevap gecikmedi. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz şunları söyledi:

Ali Koç’un sözlerine ben şaşırdım. Büyük bir camianın başkanının kürsüde bir profesyonel çalışan için ‘Ulusun parası’ diyerek iş kanunuyla ilgili yorum yapmasına çok şaşırdım. TFF’den bunu yanıtlamasını istedik. Sözü edilen kişi bizim teknik direktörümüz. Futbolun 1 numarası.”

“DEĞERLENDİRMEYİ TFF DEĞİL MAHKEME YAPTI”

“Kendisi de işveren, ben de öyleyim. Siz eğer bir kişinin kontratını tek taraflı feshederseniz tazminat ödemek durumundasınız. Bu iş kanunu 25/2. maddeden hatırladığım kadarıyla ve ilgili akdin tarafı olan Milli Takım Teknik Direktörü haklı olarak tazminatını istedi. TFF vermeyince mahkemeye başvurdu. Burada değerlendirmeyi yapan TFF değil mahkemedir”

“ÇOCUK ESİRGEME KURUMU’NA BAĞIŞLAMASI MI RAHATSIZ ETTİ?”

“İkinci bir husus, sanırım bu rahatsız etti insanları. Tazminatı Çocuk Esirgeme Kurumu’na verdi. Sayın başkan devletten sonra en büyük işverenlerden bir tanesi. Kendisi tek taraflı sözleşmesini fesh ettiklerine tazminatını ödemiyor mu?”

“ORMAN’IN SÖYLEDİKLERİNE İNANAMADIM”

“Fikret Orman’ın söylediklerine önce inanamadım. Kulüpler Birliği Başkanı’nın böyle bir hükme varmasına ben inanamadım. Böyle bir şey asla dememiştir dedim. Fakat canlı yayında kulağımla araştırdım buldum. İnanamadım. Fikret Bey’in sözlerinin çarpıtıldığını zannettim. Ama olduğu gibi söylediğini gördüm. Yenilgileri hazmedebilmek, başarısızlıklardan ders alıp ileriye dönmek de biz meziyettir. Bu öfkenin verdiği adrenalinle eğer rakiplerinizi aşağılamaya kalkarsanız çok yanlış bir yola girersiniz. Bizim ülkemizin barışa ihtiyacı var.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here