TFF’de adaylık süreci sona erdi ve Mehmet Büyükekşi, 9 adaydan biri oldu, Ali Koç’un iddialarına karşın adaylıktan çekilmedi.
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un adaylığına karşı çıktığı, “FETÖ’cü” imasında bulunduğu Büyükekşi kimdir?
1984 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesini bitiren Mehmet Büyükekşi, Marmara Üniversitesi ve İngiltere’de İşletme ve İngilizce dil eğitimi aldı. Peki, eski Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi Kimdir? İşte, Mehmet Büyükekşi’nin merak edilen hayatı.
MEHMET BÜYÜKEKŞİ KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA?
Mehmet Büyükekşi, 1961 yılında Gaziantep’te doğdu. 1984 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesini bitirdi. Marmara Üniversitesi ve İngiltere’de İşletme ve İngilizce dil eğitimini aldı.
Türk Eximbank Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclis Üyeliği, DEİK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve DEİK İcra Kurulu Üyeliği, İstanbul Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Yönetim Kurulu Üyeliği, Ziylan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.
Daha önce; Türkiye Deri Vakfı (TÜRDEV) Yönetim Kurulu Üyeliği, 5 Yıl (TİM) Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekilliği, 8 Yıl (İSO) İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, 6 Yıl (TÜRDEV) Türkiye Deri Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, 14 Yıl Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Üyeliği, B20 Yürütme Kurulu Üyeliği, TOBB-BİS Organize Sanayi ve Teknoloji Bölgeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBTİM Uluslararası Ticaret Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Turkish Do&Co Yönetim Kurulu Üyeliği, Enerji Verimliliği Derneği (ENVERDER) Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) Başkanlığı, 2000-2006 İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Yönetim Kurulu Başkanlığı, 1997-2008 yılları arasında Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Kurumu ve Eğitim Vakfı (TASEV) Kurucu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

DOKUZ ADAY YARIŞACAK

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 16 Haziran’da yeni başkanını seçecek.

TFF, 16 Haziran’da gerçekleştirilecek olağanüstü seçimli genel kurulda başkan adaylığı için 9 kişinin başvuruda bulunduğunu duyurdu.

TFF’nin internet sitesi aracılığıyla yapılan açıklamada, adaylık başvurularının dün itibariyle sona erdiği hatırlatıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 16 Haziran 2022 tarihinde yapılacak Olağanüstü Seçimli ve Olağan Mali Genel Kurulu için adaylık başvuruları TFF Statüsü’nün 38. maddesi hükümleri kapsamında, 09 Haziran 2022 tarihinde sona erdi.

TFF Başkan Adaylığı için TFF Statünün 38. maddesinde belirtilen yeterlilik şartları ve başvuru belgelerinin incelenerek değerlendirme yetkisi Genel Kurul Divan Kurulu’na ait olmak üzere, genel kurulda başkan adayı olmak için TFF Genel Sekreterliği’ne başvuran kişiler soyadı sırasına göre aşağıda belirtilmiştir:

  1. Ufuk AKÇEKAYA
  2. Ramazan ATAŞ
  3. Mehmet BÜYÜKEKŞİ
  4. Gökhan KIZILTAN
  5. Sedat OLCA
  6. Hayati ÖZGÜL
  7. Ayhan SAĞALTICI
  8. Cemal TARANCI
  9. Hüseyin YANGIN

Önceki İçerikBarcelona iflasın eşiğinde! Glasgow Rangers gibi alt lige düşürülecek mi?
Sonraki İçerikSırp ligi karıştı! Partizan, fanatizmle mücadele adına ligden çekilme kararı aldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz