Türk spor tarihine damga vuran halterci Naim Süleymanoğlu‘nun hayatını anlatan ‘Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu’ filmi 22 Kasım’da vizyona giriyor.

Çekimleri; Avustralya’nın Melburn şehriyle, Bulgaristan, Türkiye, Moskova, Brezilya, İngiltere ve ABD’de gerçekleşen ‘Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu’ filminde 19 bin 800 figürasyon kullanıldı.

Müziklerine Fahir Atakoğlu’nun imza attığı filmde, Süleymanoğlu’nu oyuncu Hayat Van Eck canlandırdı.

Filmde usta haltercinin babası Süleyman Süleymanoğlu’nu Yetkin Dikinciler, annesi Hatice Süleymanoğlu’nu Selen Öztürk, halter sporuna yeteneğini fark eden ve onu dünya spor arenasına taşıyan ilk antrenörü Enver Türkileri’yi ise Gürkan Uygun oynayacak.

Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Levent Ülgen, Renan Bilek, Barış Kıralioğlu, Bülent Alkış, Kemal Başar, Maria Rumenava Sotirova, Mehmet Esen, Evren Erler, Mustafa Kırantepe, Uğur Güneş ve İsmail Hacıoğlu rol alıyor.

HAMARAT: İKİ ÖNEMLİ HATA VAR

Filmin basın gösterisi de gerçekleştirildi. Spor yazarı Ali Murat Hamarat, filmle ilgili önemli gördüğü iki nokta tespit etti ve sosyal medya hesabında paylaştı:

“Naim’i izledim. Öncelikle Seul Olimpiyat Oyunları’nda tarih yazdığı gün 20 Eylül 1988 idi, filmde yanlış geçiyor. En sonunda da ölüm yılı olarak 2016 yazdı, malum 2017’de kaybetmiştik efsaneyi.”

“Vizyona girmeden umarım düzeltirler.”

 

 

Önceki İçerikTBB Başkanı Hüseyin Aydın açıkladı: Futbol kulüplerinin 7 milyar liralık borcu yapılandırıldı
Sonraki İçerikHürriyet’ten Radyospor’a ikinci transfer! Kenan Başaran’dan sonra Ceyhun Kuburlu da Saran Medya’da…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz