Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Pegasus’ta koydukları parayı geri aldıkları gibi bir de üstüne para kazandıklarını söyledi.

“ALDIĞINIZ KARARLAR NE KADAR İZ BIRAKTIĞINIZ GÖSTERİYOR”

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı ve Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, dünyanın en başarılı girişimcisi olduğunu belirterek, “Bir kere ben doğuştan girişimciyim. Babamı doğru seçmişim, annemi doğru seçmişim, eşimi de doğru seçmişim. Bana ‘İnsanlar eşit doğuyor, eşit ölüyor’ diyorlar. İnsanlar eşit doğmuyor bu bir gerçek. Ama yolda giderken insanların aldığı kararlar, insanların bu dünyada ne kadar iz bıraktığını gösteriyor. Bu çok önemli” dedi.

“İYİLİK GERİ DÖNÜYOR”

Melek yatırım organizasyonlarından Galata İş Melekleri’nin düzenlediği GBA Mentor Clinic Buluşması’nda konuşan Sabancı, ne kadar iyilik yapılırsa bunların insana geri döndüğünü ifade etti, networkün ne kadar önemli olduğunu Akfen Holding’in Başkanı Hamdi Akın’dan öğrendiğini dile getirdi.

10 YILDA 60 MİLYON DOLARDAN FAZLA KAZANÇ

Ali Sabancı, şu anda Pegasus’taki yatırımlarının eksi 60 milyon dolar olduğunu ifade ederken, koydukları parayı geri aldıkları gibi bir de üstüne para aldıklarını söyledi. Pegasus, 2005 yılında Ali Sabancı’nın Yönetim Kurulu Üyesi olduğu aile şirketi Esas Holding tarafından satın alınmıştı. Ali Sabancı, Kayserispor’un Amrabat için istediği 15 milyon Euro’luk bonservis bedeli için, “Kayserispor 15 milyon Euro istedi, ben 12 milyon Euro’ya Pegasus’u kurdum” diye espri yapmıştı.

HASILATI 3 MİLYAR LİRA

Pegasus bünyesinde 58 adet uçak bulunuyor. 2014’de 19.7 milyon misafir taşıyan şirket, konsolide gelir tablosuna göre geçen yıl 3.1 milyar lira hasılat, 463.5 milyon lira brüt kar elde etti.

ÜRÜNÜNÜZÜ ÇOK BEĞENMEYİN

Girişimci adaylarına ürünlerini çok beğenmemeleri tavsiyesinde bulunan Sabancı, “Ürünü çok beğenirseniz kendi çocuğunuz gibi tutarsınız ve sadece size ve sizin gibilere hitap eder. Eğer biz kendimize göre havayolu yapsaydık ya hep business class olurdu ya da özel uçaklar olurdu. Ama kaç kişi kullanırdı ki?” diye konuştu.(vatan)

Önceki İçerikBaltimore’daki “siyah isyan” sporu da vurdu! MLB’nin 145 yıllık tarihinde ilk kez bir beyzbol maçı seyircisiz oynandı…
Sonraki İçerikGalatasaray, Sivas’ı 4 golle devirdi; Sergen Yalçın küplere bindi…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz