Aybars Hünalp, Türkiye İş Bankası’nın sponsorluğunda yapılan İstanbul Yarı Maratonu’nu yazdı:

ALKIŞLAR İSTANBUL YARI MARATONU’NA

Geçen hafta 59. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na kendimizi kaptırdığımızdan,19. İstanbul Yarı Maratonunu yazmaya vakit kalmadı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen Türkiye İş Bankası Yarı maratonun rekor bir katılımla yapıldı. 10 bin129 yarışçının katıldığı yarı maratonu Faslı ünlü atlet Hicham Armghar 59,47 ile birinci bitirirken kadınlarda da Kenyalı ünlü isim Sheila Chelangat 1:06:47 ile zirveye çıktı. Yurdumuzda yapılan her türlü spor olayının ülkeye getirisi çok fazla. Dünyanın 11, Avrupa’nın ise 4 Gold Label kategorisinde yer alan maratonda her sene çıta daha da yükseliyor. Alkışlarımızı yarışta emeği geçenlere gönderiyoruz.

8 MİLYON LİRALIK ÖDÜL DAĞITILDI


Elit atletlerde birincilerin 15’er bin dolar ödül aldığı Türkiye İş Bankası 19. İstanbul Yarı Maratonu’nda 8 milyon liralık ödül dağıtıldı. Aynı zamanda Türkiye Yarı Maraton Şampiyonluğu için de koşan Türk atletlerde ilk sırayı alanlara 200’er bin lira ödül verildi. Elit atletlerde ilk 8, Türk atletlerdeyse ilk 5’e giren tüm atletler para ödülüne hak kazandı. Ayrıca, Yarı Maraton’da 21K koşusunda ilk 5’e giren kadın ve erkek Türk sporculara Türkiye İş Bankası toplam 200.000 TL ödül verdi.


MARATON YORGUNLUĞU EĞLENCEYLE ATILDI


İsim sponsorluğunu bu yıl 100. kuruluş yıl dönümünü kutlayan Türkiye İş Bankası’nın üstlendiği 19. İstanbul Yarı Maratonu’nda, ana sponsor Sportive, tedarik sponsorları One Bond, Züber, Tchibo, MG, Saf, Fomilk, Hamidiye, Kanyon, teknoloji sponsoru SoundCore ve medya sponsoru Karnaval da maraton alanında yaptıkları etkinliklerle katılımcılara coşkulu ve keyifli bir İstanbul günü yaşattı.
Türkiye İş Bankası’nın kurduğu sahnede gerçekleştirilen Hey! Douglas konseri, alanda coşkuyu zirveye çıkardı.
Sportive de eğlenceye dans ekibiyle katıldı. Züber’in Çark oyunu ile keyifli vakit geçirtmeye devam ederken, MG de fizyoterapistlerle koşuculara yenileme hizmeti sundu. Karnaval Grubu DJ’leri de yaptıkları müzik yayınlarıyla alanda enerjiyi yüksek tuttu.

Önceki İçerikArda Güler ilk 11’e geri dönüyor
Sonraki İçerikGalatasaray’da sürpriz başkan adayı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz