Doktorlar para istedi!

Milli atlet Aslı Çakır Alptekin’in antrenörü İhsan Alptekin, kendilerini rüşvet vermekle suçlayan WADA raporuna tepki gösterdi, “O bilgileri biz itirafçı olarak verdik. WADA anlaşmayı açıklasın” şeklinde konuştu

2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Milli atletin aynı zamanda eşi olan antrenörü İhsan Alptekin, Aslı’nın yaşadığı biyolojik pasaport sorununun çözümü için rüşvet verdikleri iddia edilen Dünya Dopingle Mücadele Kurumu (WADA) raporuna tepki gösterdi.

‘BİZ RÜŞVETÇİ DEĞİLİZ’
Alptekin, TRT Kent Radyo’daki ‘spor olsun’ programında yaptığı açıklamalarda raporda yazılan tüm bilgileri WADA ile yaptıkları anlaşma gereği ‘itirafçı’ olarak kendilerinin verdiğini belirterek, “Biz rüşvetçi değiliz. IAAF Başkanı’nın oğlu Papa Diack ve Khalil Diack ile görüştük ancak para vermedik. Papa bize WADA’daki 3-4 doktora para ödenmesi gerektiğini söyledi. Fakat biz kabul etmedik” dedi.

1184459_manset

‘IAAF’A İHBARDA BULUNDUK’
WADA ile anlaştıklarını ve ceza indirimi almak için tüm bilgileri paylaştıklarını ifade eden Alptekin, dünya atletizmini sarsan tüm kumpası kendilerinin ortaya çıkardığını söyledi.
Antenör Alptekin, “Bu işi biz ortaya çıkardık. IAAF’a da ihbarda bulunduk. WADA’nın anlaşmamızı açıklaması lazım. Aslı masum ve en kısa sürede atletizme geri dönecek” ifadelerini kullandı. (HT)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here