Televizyon ve müzik dünyasının en prestijli ödülü olan Altın Kelebek sahiplerini buldu.

Ödül törenine Demirören Medya Grubu Başkanı ve Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal, Revna Demirören, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar, Milliyet Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı, Posta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre İskeçeli, Kanal DGenel Müdürü Murat Saygı, CNN Türk Genel Müdürü Bora Bayraktar, DHAGenel Müdürü Salih Zeki Sarıdanişmet, Kanal D Haber Koordinatörü Mustafa Aşçıoğlu da katıldı.

Cem Davran ve Çağla Şikel’in sunduğu 45. Altın Kelebek Ödül Töreni’nde Jüri Özel Ödülü’nü Cem Yılmaz aldı. Cem Yılmaz’a ödülünü Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı verdi. Yılmaz esprileri ile gecenin en renkli ismi oldu.

En İyi Haber Programı, Ahmet Hakan‘nın sunduğu ve CNN TÜRK’te yayınlanan Tarafsız Bölge oldu. Ahmet Hakan’ın ödülünü Demirören Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal verdi.

En İyi Kadın Haber Sunucusu Kanal D Ana Haber’den Buket Aydın olurken, erkek sunucu ATV Ana Haber’den Cem Öğretir oldu.

En iyi dizi “Çukur”, en iyi komedi dizisi “Çocuklar Duymasın” oldu. En iyi erkek pop müzik sanatçısı ödülüne Edis, en iyi kadın pop müzik sanatçısı ödülüne Aleyna Tilki layık görüldü.

25.yıl özel ödülüne layık görülen Kenan Doğulu‘ya, ödülünü Cem Yılmaz verdi.

Müzisyen, Gökçen Kaynatan, sinemanın büyük oyuncusu Cüneyt Arkın ile sanatcılar Nilüfer ve Sıla törende onur ödülüne layık görüldü.

Yılın spor yorumcusu Rıdvan Dilmen seçilirken NTV’deki yayından çıkarak ödül törenine gelen Dilmen’e ödülünü, Şansal Büyüka verdi. Büyüka, Fenerbahçe’nin Akhisar karşısında aldığı 3-1’lık yenilgiyi de hatırlatarak “Ne olacak bu Fenerbahçe’nin hali?” diye sordu.

ACUN ILICALI HERKESİ GÜLDÜRDÜ

Altın Kelebek Ödülleri’nde en iyi erkek sunucu ödülünü TV8’in patronu Acun Ilıcalı aldı. Ilıcalı ödülünü meslektek ilk müdürü olan İlker Yasin’den aldı. Ilıcalı’nın İlker Yasin’le ilgili anlattığı hikaye ise herkesi kahkahaya boğdu.

İlker Yasin‘in kendisinin meslek hayatında çok önemli ve anlamlı bir yere sahip olduğunu ifade eden Ilıcalı, ‘”Sokakta ticari hayattan başarısızlıklar yaşamış biriydim. Show TV’ye girmek en büyük hayalimdi. İlker ağabeyle görüştükten sonra arandım. Show TV’de çalışmaya başladı. 5 gün bana görev verilmedi. 6. gün İlker ağabey beni çağırınca büyük bir görev verecek diye çok heyecanlandım. ‘Acun al şu parayı Ziraat Bankası’na yatır. Ev taksidi ödemem var’ dedi. Herhalde ilk görevde bana güven testi uygulamak istemişti” şeklinde konuştu.

İlker Yasin’in odasında uyuduğu sırada yakalanmasını da anlatan Ilıcalı, “İlker Yasin acaip disiplinli. Ben de adapte olamadım ortama. İlker ağabey yurt dışına gitti diye odasına girdim ve bir köşede uyudum. Ancak İlker ağabey bunu haber almış. Haftalık toplantı yapıldı. İlker ağabey bana seslenerek, ‘Acun seninle konuşuyorum. Benim odamda soyunup dökünüp yatamazsın. Sen tam kovarım diyecekken elektrikler kesildi. Kimse kimseyi göremiyor. Toplantı da iptal oldu. Böylece kovulmaktan o elektrik kesintisi sayesinde kurtuldum. Sonra İlker ağabeyle müthiş bir uyum yakaladık”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here