Beşiktaş camiasının ve İstanbul amatör liglerinin efsane ismi Yemen Ekşioğlu vefatının 1. yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

Futbolmedya.com yazarı Fehmi Özgüler, amatör futbolun babası Ekşioğlu’nu yazdı:

“Yemen Ekşioğlu kimdir diye sorsam tanımayanınız, hemen hemen çıkaramaz. Amatörlerin Babası, Beşiktaş Divan Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyesi, Hakem Dostu ve Fanatik Gazetesi Yazarı Yemen Ekşioğlu, 25 Nisan 2018 tarihinde Hakkın Rahmetine kavuşmuştu.

Rahmetli Yemen Ekşioğlu için bugün, Karacahmet Mezarlığı’nda kabri başında Mevlüt okundu ve dualar edildi.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyon Başkanı Ali Düşmez, Okmeydanı Kulübü Onursal Başkanı ve TASKK Onursal Başkanı Kemal Bektaş, Fenerbahçeli Müjdat, Turan, Beşiktaş’lı Ömer, Beşiktaş Kulübü Eski Başkan Vekili Ahmet Nur Çebi, Hakem Fırat Aydınus ve çok sayıda amatör kulüp başkanları, yöneticileri, teknik adamları ve futbolcuları katıldı.

Bu arada sağlığında emek verdiği bazı hakemlerin katılmaması dikkatimi çekti.bBunların isimlerini burada vermek istemiyorum. Sanıyorum Rahmetli Yemen Ekşioğlu, yattığı yerden bunların hepsini gördü. Bunların içinden bir tek vefalı Fırat Aydınus çıktı. Helal olsun sana vefalı Fırat Aydınus…”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here