SÜPER LİG’DE TEKNİK DİREKTÖR MUSTAFA DALCI İLE DEVAM EDECEĞİZ
İNGİLETERE’DE OYNAYAN ÇOK ÖNEMLİ BİR OYUNCUYU BİTİRMEK ÜZEREYİZ

TFF 1’inci Lig’de şampiyon olarak Süper Lig’e geri dönen Ankaragücü’nün Başkanı Faruk Koca, D-Smart’ta yayınlanan Bol’ca Futbol programında Emre Bol ve Nergis Aşkın’ın sorularını yanıtladı.
Faruk Koca; Süper Lig’den düştükten sonra gelirlerin düşmesiyle zorlandıklarını belirterek, “Yaklaşık 20 yıldır yapılanların sonucu olarak takım küme düştü. Ekonomik olarak çok kötü olduğumuz, alacakların ödenmediği söyleniyordu. Öncelikle kulübün itibarını düzeltmeye çalıştık. Buralara geldiysek çok büyük mücadeleler sonunda geldik. Geçen sene anlaştığımız 5 futbolcu sadece bu sebeplerden kulübe gelmedi. Mustafa hocayla anlaştıktan sonra Süper Lig için beklemeye zamanımız olmadığını söyledim. Prensiplerimizden hiç ödün vermedik. Sezon başında takıma burada başkan benim ama ‘patron’ Mustafa Hoca’dır dedim. Beklentimiz bitime 6-7 hafta kala Süper Lig’i garantilemekti.” diye konuştu.
Ankaragücü Başkanı Faruk Koca şöyle devam etti:
“Futbolun dışından gelmemin avantajları da vardı dezavantajları da vardı. Dezavantajları işi bilenlerle çözmeye çalıştık. Ben santrofor ile stoper ayrımını bile zor yapan bir adamdım. Başkanlık öncesi, süreci 1-1,5 yıl gözlemledim. Son 10 haftaya kadar çok eleştirildik, sabote edilmeye çalıştık. Ama biz hiç ödün vermedik, ben güvendiğim için hocamızın arkasında durdum. Mustafa Dalcı’yı tercih etmemizin sebebi hatasında ısrar etmemesi. Mustafa Hoca ile Süper Lig’de de devam edeceğiz. 2-3 aydır yakından izlediğimiz 5-6 oyuncu vardı. Görüşmeler devam ediyor. Bir Yunan, bir Gürcü oyuncuyu kadromuza kattık. Transferi gizli yürütmeye çalışıyoruz. Taraftarlar sürprizlere hazır olsun. 5-6 iyi oyuncunun peşindeyiz. Çilek tadında görüştüğümüz golcüler var. Takımın iskeletini yaklaşık yüzde 80’inini Haziran ayında hazır etmek istiyoruz. İngiltere’de forma giyen önemli bir oyuncunun transferi için görüşmeler yapacağım.” dedi.
Faruk Koca: “Herkes Ankaragücü tekrar düşer mi diye soruyor. Ben Ankaragücü’nün hedefi bu ligin zirveleridir dedim. Hedefimiz kalıcı olmak, dolgu malzemesi olarak çıkmadık. Ankaragücü’nün eksi olan kredi notunu yükseltmeye çalışıyoruz. Futbolcuların, başkan olayım ya da olmayayım kulüpten alacakları kalmayacak. Fenerbahçe’nin 1959 öncesi şampiyonluklarına biz de destek verdik. Bizim de şampiyonluğumuz var. Herkesin hakkını almasını istiyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu’nun başına gelecek kişi sorunları aşacak kararlılığı göstermeli. ‘VAR’ olmadığı için hak etmediğimiz 5 puanımız var. Ama hak ettiğimiz de 9 puan var. VAR olsa 4 puan fazlamız olacaktı. Herkes hak ettiğini almalı.”

Önceki İçerikBeşiktaş’ta Ahmet Nur Çebi yeniden başkan
Sonraki İçerikYeni medya düzeninde federasyonların görevi! Remzi Yılmaz yazdı…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz