İzlanda maçı öncesi yapılan toplantıya Fatih Terim ile çıkan kaptan Arda Turan ilginç açıklamalarda bulundu.

“İzlanda ile oynadığımız maç ilk maçtı ve telafisi vardır. Bu son maç ve telafisi yok bizim için çok şey demek yarın umarım çok güzel olur bizim lehimize olur. İzlanda’ya saygı duyuyoruz ama bizim için her şeyden farklı bir maç…

LEVENT KIRCA’YI UNUTMADI
“Ülkemizin başı sağ olsun, milli yas için bu acıyı en derinden hissediyoruz. İlk maç çok zordu bizim için. Hocamızda dahil ülkemizin bu günleri geride bırakacağını inanıyoruz. Sayın Levent Kırca’nın ailesine baş sağlığı diliyorum ve kendisine başsağlığı diliyorum.
Kim hayatta ne oynarsa kazanmak için oynarlar. Ben sahada hiç kolay bir maç oynamadığım kimin pozisyonu ne olursa olsun herkes ülkesinin bayrağını taşıyor. Bizim için maçın anlam ve değeri daha yüksek ve bizim konsantrasyonumuz daha yüksek umarım bunu sahaya yansıtırız.

‘HOCAM VE ARKADAŞLARIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM’
Çok heyecanlı ve gururluyuz. Olmamız gereken sizlerinde izlerken heyecanlandığı bir milli takım izletmeye çalışıyoruz. Umarım Avrupa Şampiyonası’nda olacağız. Fatih hocaya çok teşekkür ediyorum. Barcelona’ya transfer olduğumda Arda’ya formayı vereceğim demişti. Takım arkadaşlarım da bu güveni bana her an hissettiriyorlar. Bana hiç maç oynamadan bu güveni vermeleri için çok teşekkür ediyorum. Ülkemin bayrağını taşıyorum bu benim için çok öenmli. Takım arkadaşlarımızla konuşurken puan kaybedince de hep söylemiştik biz sonuna kadar mücadele edeceğiz diye. Bence bunu yapıyoruz.

GAZETECİ VE YORUMCULARI ELEŞTİRDİ
Bizler profesyonel oyuncuları haytalıktan uyumamazlık yapmıyoruz. Heyecanından dolayı uyuyamayan, yemek yiyemiyen bir çok yıldız oyuncu biliyorum. Benim hesap vermem biri var o da gerekirse Fatih hocamdır. Kendi milli duygularımı öne çıkartan bir mesaj verdim ben orada… Üst seviyelere çıkmamız lazım ama gazeteci arkadaşlarımızın Çek Cumhuriyeti maçını kazandık ‘etkisizdiler’ diye yorumlar çıkıyor. 3-5 kişiyi geçip, top kaybetmeden 10-15 şut çekemezsiniz. Sizler bizi nasıl eleştiriyorsanız bizleri siz de bu eleştirilere açık olun. Eleştiri nasıl yapılıyor, takip edin, kendinizi geliştirin. Son 6 maçı boğazımızda oynuyoruz. Bizler saygıyı hakediyoruz. Umarım direkt gideceğiz olmazsa play-off oynayarak gideceğiz inşallah…”

Önceki İçerikFatih Terim: 3.5 yaşındaki çocuğun kafasına mermi giriyorsa…
Sonraki İçerikÜmit Karan patladı: Dört takıma kaptanlık kaptım. Bir kişi de çıkıp ‘Ümit bunu yapmaz’ demedi. GSTV bile…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz