Dünyanın en prestijli tenis turnuvası olan Wimbledon’da bu yıl Arda Turan ve eşi Aslıhan Doğan tribünde boy gösteriyor. Çift, 100. yaşını kutlayan Merkez Kort’ta bugün Novak Djokovic ile Nick Kyrgios arasında oynanan final müsabakasını seçkin misafirlerin arasında yerinde takip etti.

ARDA TURAN: ‘FUTBOL DAHA KLİŞE’

Wimbledon kortlarıda gazeteci Aynur Tattersall’un sorularını yanıtlayan Arda Turan “Sporun bir kültür olarak yansıtılmazı gerektiğini bir eğlence olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Futbol daha kilişe, daha ortaya girmiş, daha sıkışık bir oyun tenisin fairini daha çok seviyorum” dedi. 

Daha önce 2013 yılında Andy Murry şampiyon olduğunda ilk kez Wimbledon’a gelen Arda; “Andy Murry kazandığında da burdaydım. Tarihi bir gündü o gün. 77 sene sonra Britanyalı bir tenisçi kazanmıştı. İnşallah bugün de tarihi bir gün. Nadal bir tenis efsanesi bu spora kattıkları muhteşem. Onun çekilmesi açıkcası beni üzdü ama Nick Kyrgios’un da aynı mücadeleyi vereceğini düşünüyoru. Umarım Kyrgios set kazanıp oyuna dahil olur ve Djokovici zorlar diye düşünüyorum” şeklinde konuştu. 

Wimbledon gibi dünyanın en prestijli turnuvasında bulunmaktan çok mutlu olduğunu ifade eden Turan “Muhteşem bir atmosfer. Dünyanın en özel organizasyon ve kültürlerinden biri. Açıkcası tenisi sevseniz de sevmeseniz de buraya gelip görmeniz lazım. Wimbledon çok özel bir yer tekrar burada olmaktan çok mutluyum . 2013 yılında Andy Murry kazandığında da burdaydım. Tarihi bir gündü o gün. 77 sene sonra Britanyalı bir tenisçi kazanmıştı. İnşallah bugün de tarihi bir gün. Nadal bir tenis efsanesi bu spora kattıkları muhteşem . Onun çekilmesi açıkcası beni üzdü ama Nick Kyrgios’un da aynı mücadeleyi vereceğini düşünüyorum. Umarım Kyrgios set kazanıp oyuna dahil olur ve Djokovici zorlar diye düşünüyorum” dedi 

“SPOR BİR KÜLTÜR OLARAK YANSITILMALI” 

“Sporun bir kültür olarak yansıtılması gerektiğini bir eğlence olduğunu hatırlatmak gerekiyor” diyen Turan, “İnsanların ne kadar eğlendiğini ne kadar güzel vakit geçirdiğini ne kadar şık olduğunu görüyoruz. Umarım ülkemizde de böyle organizasyonları efsaneleştirip bu hale getirebiliriz. Merkez Kortun bu yıl 100. yılı insanların ne kadar mutlu olduğunu sadece Spor ve eğlenmek için burada olduklarını görüyorsunuz. Çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. İnşallah biz de böyle bir kültüre sahip oluruz” şeklinde konuştu. 

Tenis ve futbol arasındaki farkı ise Turan, “Futbol daha kilişe, daha ortaya girmiş, daha sıkışık bir oyun. Tenisin fairini daha çok seviyorum. Fair play ruhu beni daha fazla etkiliyor. Dünyadan bütün insanları bir merkezde bir köyde birleştirebiliyor Wimbledon böyle bir yer. Tenisi dışarıdan izlemek beni çok heyecanlandırıyor” diyerek tanımladı.

Önceki İçerikHıncal Uluç’tan üzen haber; entübe edildi
Sonraki İçerikTFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: Türkiye’de futbol kirli değil… Galatasaray üyesiydim artık Milli Takımı tutuyorum… Beş yıldız benim sorunum değil

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz