Arsenal’deki Arsene Wenger hükümdarlığı devam edecek mi? Rıdvan Ertuğ, İngilter spor gündeminin en önemli konusunu futbolmedya.com için yazdı:
Arsenal patronu Arsene Wenger’in geleceği ile ilgili  kararı vermek için kulüp sahibi Stan Kroenke ile dün önemli ikili görüşme yaptı. Fransız teknik adamın Arsenal geleceğine önümüzdeki 24 saat içinde  karar verilmesi bekleniyor.
Ada basına göre bugün yapılacak Arsenal Kulübü  yönetim kurulu toplantısında nihai kararın ortaya çıkacağı ve yarın açıklanacağı tahmin ediliyor.
67 yaşındaki Wenger’in ayrıca dün Arsenal Klübü  CEO’su İvan Gazidis ile de  bir araya geldiği,  Gazidis’in Premier League şampiyonluğunu kazanmak için ihtiyaç duyulan kaynakları kendisine sunma taahhüdünü  yinelediği sızan bilgiler arasında.
Wenger, taraftarlardan bu sezon şiddetli protestolarla karşı karşıya kalmasına rağmen Kroenke, Wenger’in görevde kalması konusundaki isteğinden asla vazgeçmemiş olsa da, bazı yönetim kurulu üyeleri Fransız’ın ayrılma zamanı geldiğini düşündükleri biliniyor,.Wenger’in ana kaygısı, dış muhalefet ve gelecek sezon oyuncuları için yaratacak koşullar. Wenger’in 21 yıllık görev süresini uzatmak için aylar önce  şartlar kabul edilmiş ancak  hiçbir şey yapılmamıştı.
Bugünkü görüşmede Wenger ile 2 yıl daha devam kararı alındığı iddiaları var. Bakarım yarınki açıklama ne yönde olacak?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here