TSYD Tenis Antrenörü Engin Köse, Avrupa’da zirveye çıkan ilk Türk tenisçisi Atakan Karahan’ı futbolmedya.com için kaleme aldı:
2006 doğumlu Atakan Karahan Gebze tenis kulübünün oyuncusu. 2013 yılında başladığı TTF’nin turnuvalarında aldığı sonuçlarla dikkat çekmeye başladı. Kendi yaş grubunda yenilgi yüzü görmezken kendinden büyük oyuncuları bile yenebiliyordu.
Oyun zekası, el bileklerinin yumuşaklığı,efendiliği ve tabiki aldığı seri galibiyetlerde dikkat çekiyordu.
Acaba Türk tenisinede bir kişi gelip Grand Slamlarda boy gösterip bizleri gururlandıracak bir oyuncu çıkacak mı sorusu şimdilerde Atakan Karahan ismiyle cevaplandırılıyor. Ne mutlu ki bizler de bu başarıları görmek için artık bir teniscimizin bu noktalara ulaşabilecegini görmekteyiz.
Türk tenis tarihinde bir ilke imza atarak Avrupa’da bir numaraya kadar çıktı.
Aslında baktığımız zaman Allah herhangi bir sakatlık yasatmazsa gelecek yıllarda bizim de büyüklerde ilk 20 içerisinde olacak bir teniscimizin çıkması işten bile değil.
Düşünün ki böyle bir başarıyı futbolda kazandığımızı bunu duymayan hiçbir spor sever kalmazdı herhalde ülkemizde.
Atakan Karahan bir Türk tenisçi bir numara evet yanlış duymadınız. 4 tekler 5 tane de çiftler şampiyonluğuna ulaşan Karahan Türk tenis tarihinde ilkleri yaşatıyor.
TTF’yi hocalarını, ailesini ve kulübünü ve tabii kendisini tebrik edip başarılarının devamını diliyoruz ve bekliyoruz. Belki de zihnimizde yer etmiş başarısızlık kelepçesini kırmaya en yakın tenisçi olarak duruyor.
Evet Türk Tenisi kımıldamaya ve hareket etmeye başladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here