Spor basınının usta kalemi Fehmi Özgüler, Hatayspor- Ankaragücü maçındaki bir hakem kararını yazdı:

Türkiye Süper Ligi başladığında Atilla Karaoğlan isimli bir hakem izlemiştim ve çok beğenmiş, hakkında güzel bir yazı yazmıştım. Daha sonraki maçlarında da Atilla Karaoğlan iyi yönetimler sergilemişti.

Bugün oynanan Hatayspor- Ankaragücü maçında Atilla Karaoğlan kendisine yakışmayan bir karara imza attı. Karşılaşmanın ilk yarısının bitimine yakın Ankaragücü’nden Paintsil, Hatayspor’dan Aabid’i arkadan vurduğu tekmeyle yere indiriyor. Olayı 5 metre mesafeden izleyen Atilla Karaoğlan faulu veriyor ve sarı kartını Paintsil’e gösteriyor. Doğrusu Karaoğlan’ın sarı kart göstermesine şaşırdım. Sorgusuz ve sualsız bu hareketin hakkı kırmızı kart olmalıydı. İyi ki VAR varmış. VAR, Karaoğlan’ı olayı izlemesini istedi. Pozisyonu izleyen Karaoğlan, sarı kartını iptal etti ve kırmızı kartını çıkardı.
Beş metreden pozisyonu göremeyen Karaoğlan yatsın kalksın VAR’a dua etsin. Atilla kardeşim, biliyor musun VAR bu tip pozisyonlar için VAR. İnşallah bundan sonraki maçlarda bu tip hataları tekrarlamazsın. Çünkü Türkiye sizin gibi iyi niyetle hakemlere gereksinimi var.

Bu arada Karaoğlan’ın ikinci yarıda çaldığı iki penaltı düdüğünün de yüzde 100 doğru kararlar olduğunu ekleyelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here