Habertürk gazetesi spor yazarı ve muhabiri Atilla Türker Türkiye’yi sarsan bir habere imza atmış ve menajer vurgununu tüm ayrıntıları ile ortaya koymuştu. Türker yaptığı haber nedeniyle menajerler tarafından tehdit edildiğini, hakarete uğradığını ve ölüm tehdidi aldığını sosyal medyadan açıkladı. Türker savcılığa başvuracağını da vurguladı.

Türker imzalı haber şöyleydi:

İşin özeti şuydu: Antalyaspor, Gültekin Gencer’in başkanlık yaptığı 3 yıl içinde menajerlere toplam 25 milyon lira ödeme yaptı. İşin daha vahim tarafı… Normal şartlar altında en fazla yüzde 10 olması gereken menajerlik ücreti… Ayaklar altına alındı. Öyle ki; bazı menajerlere futbolculara verilen ücretin 2 katı oranında ödeme yapıldı. Bu çerçevede bir yazı kaleme almıştım 3 gün önce… İsimleri ve rakamları tek tek ortaya koyarak. Haliyle inanılmaz ses getirdi. Yine haliyle… Durmak yok, yola devam.

ANTALYASPOR’DA MENAJER VURGUNU!
YİNE OLGUN PEKER SAHNEDE
Gültekin Gencer dönemindeki icraatları paylaş- maya devam ediyorum. Onur Muhammet Parlar… Altay’dan transfer edildi. Cebine giren para 25 bin 400 lira… Peki, menajerlik şirketine ödenen para ne? Tahmin edin lütfen! Dünyanın her yerinde bu oran en fazla yüzde 10 olduğuna göre… Bu transferde menajerlere ödense ödense 3 bin lira, 5 bin lira, 25 bin lira ödenir değil mi! Siz öyle sanın. Ödenen para 295 bin lira… Tekrar yazıyorum. 295 bin lira… Hangi firmaya mı ödendi? Refleks Menajerlik adlı şirkete. Peki, bu şirket kayıtlarda kimin üstüne gözüküyor. Olgun Peker’in… Hani şu, menajerlik sınav sorularının çalınmasında adı geçen Olgun Peker’in. Meşhur Olgun Peker’in! Bu transferde öyle bir alışveriş yapılmış ki anlamak mümkün değil. Menajere verilen para, futbolcuya verilen paradan 11 kat fazla.

MENAJERLER SÜREKLİ SATIYOR AMA O HİÇ FORMA GİYEMİYOR
Bitmedi. Bu genç file bekçisi, Antalyaspor’da kadroya hiç giremedi. Sadece Fenerbahçe ile yapılan U21 maçında kaleyi korudu. O maçta da 6 gol yedi. Bu karde- şimiz 6 ay sonra da bedelsiz olarak Erzurumspor’a gönderildi! Antalyaspor bu transferden tek kuruş almadı, kasasına para falan girmedi. Bu arada… Onur Muhammet Parlar, takım arkadaşı Halil İbrahim Tuna’yla birlikte Antalya’dan Erzurum’a giderken devreye bu kez başka bir menajer girdi. Kim mi? Sezer Bravo. Gerçekten de bravo! Sezer Bravo’ya da bu transferlerden düşen menajerlik bedeli ne kadar mı! Toplamda 580 bin lira… Menajerler Onur Muhammet’i getirirken de götürürken de yüklü miktarda para kazanıyorlar. Hiç oynayamayan bir futbolcu üzerinden bile cebi en iyi şekilde dolduruyorlar. Belirteyim. Onur Muhammet Parlar, Erzurumspor’da da tek maç forma giyemedi…
PARALAR MARSHALL ADALARI’NA…
Ne yalan söyleyeyim, bu gerçekleri kaleme alırken, ülke futbolu adına benim yüzüm kızarıyor. Devam ediyorum: Ömer Şiş- manoğlu… Kiralık olarak ligin devre arasında geldi. Cebine giren para 1 milyon 102 bin lira… Peki, Marshall Adaları merkezli Mec Management adlı şirkete ödenen para ne kadar? 490 bin lira. Futbolcunun aldığı ücretin yarısına yakını. Yüzde 45. Peki. Mec Management kimin üzerine kayıtlı? Metin Korkmaz’ın. Meşhur Metin Korkmaz’ın. Şimdi kimi yazayım! Eyong Takang Enoh. 3 yıl önce transfer edildi. Bu futbolcunun cebine giren para 1 milyon 73 bin lira… Peki, menajerlere ödenen para ne? 425 bin lira. Futbolcunun aldığı ücretin yarısına yakını. Ne kadar tatlı bir operasyon değil mi! Hayat bu adamlara güzel. Bu arada 425 bin lirayı indiren firmaları merak ediyorsanız eğer.. 365 bin lirası RTM’ye… 60 bin lirası da Global Sports Management adlı şirkete.

HER YERDE METİN KORKMAZ!
Kimse kusura bakmasın ama bu işler artık al gülüm-ver gülüm işine dönmüş. Gelelim Yekta Kurtuluş’a… Bu futbolcunun cebine giren para 500 bin lira… Peki, menajerlere ödenen para ne? 450 bin lira… Neredeyse kafa kafaya. Şaka bir yana, Yekta futbolculuğu bıraksa, menajerliğe başlasa daha rahat ve daha kolay para kazanacak! Bu arada… 450 bin lirayı indiren menajerlik firmasını merak ediyor musunuz? Yine Marshall Adaları merkezli. Mec Management… Yine Korkmaz.

‘ŞİMŞEK’ ÇAKIYOR PARALARI KAPIYOR
Hep futbolcu futbolcu… Teknik adam da yazayım. Yusuf Şimşek… Karşıyaka’yı bıraktı, Antalyaspor’a geldi… Getiren kim? Metin Korkmaz. Her yerde Korkmaz! Şimşek geldiğinde Antalyaspor 1. Lig’deydi… Sezon sonuna doğru… 3 yıllık sözleşme imzalandı. Paldır küldür… Yıllık ücreti ne? 1.5 milyon lira… 3 yıl üzerinden 4.5 milyon lira… Korkmaz ne aldı? 450 bin lira. Gelsin paralar, bozulmasın aralar. Şimşek’le 6 ay sonra yollar ayrıldı. Fesih bedeli de ödendi. Şimşek hemen Karşıyaka’ya döndü. Ara soğutmadı. Şimşek’in Antalyaspor’a gelmeden önce Karşıyaka’da aylık 50 bin liraya çalıştığı bilgisini de paylaşayım. Şimşek ve Korkmaz, Antalyaspor’da olduğu gibi Karşı- yaka’da da yine birlikte hareket ettiler. Karşıyaka’nın son durumunu merak ediyonsanız… Çok kötü. Maddi olarak bitik duruma geldi bu güzide kulübümüz.

GENCER HAZİNE ALDI ENKAZ BIRAKTI
Son olarak… Gültekin Gencer 4 yıl önce göreve geldiği günlerde “Hazine devraldık” şeklinde bir açıklama yapmıştı… Medyada da yer almıştı. Çünkü toplam borç, 14 milyon 110 bin 223 lira idi. Zaten başkanlığı bırakan Hasan Akıncıoğlu’nun bu yönde bir raporu var. Peki… Gültekin Gencer 3 yıl görev yaptıktan sonra borç ne oldu? 189 milyon lira… Antalyaspor’un mevcut basın sözcüsü Bora Terzioğlu’nun da bu yönde bir açıklaması bulunuyor. Hazinenin dibi delinmişti yani. Delenler de gayet rahat ve mutlu bir şekilde yeni operasyonlar için camiada cirit atıyorlar.

Önceki İçerikDünya Artistler Müzik ve Futbol Festivali’ne katılan ART-İST yurda döndü
Sonraki İçerikTSYD asbaşkanı Hoşfikirer kalp krizi geçirdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz