Çin’in başkenti Pekin’de 22-30 Ağustos’ta yapılacak Dünya Atletizm Şampiyonası öncesinde, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) ve Türkiye Atletizm Vakfı (TAV), “Atletizm ve Medya Eğitim Semineri” düzenledi.
TSYD İstanbul Şubesi Aydın Doğan Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen seminere, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, TSYD Başkanı Oğuz Tongsir ve TAV Başkanı İpek Özgüden, medya ve atletizm konusunda deneyimli isimler katıldı.

11866297_10153310294449843_6630363531673093978_n

Programda, atletizmin önemi ve özellikleri, Uluslararası Atletizm Federasyonu (IAAF) yarışma kuralları, istatistik kullanımı ve atlet psikolojisi konularında bilgiler verildi.
Başkan Çintimar burada yaptığı konuşmada, Dünya Atletizm Şampiyonası ve 2016 Rio Olimpiyatları öncesinde milli atletlerin durumunu ve federasyonun yaptığı çalışmaları katılımcılara anlattı.
Federasyon olarak 2020’de Tokyo’da düzenlenecek olimpiyatlarda başarılı olmayı hedeflediklerini belirten Çintımar, spor basınında doping kullanan atletlere yönelik haberlerin de gündemden düşmesini amaçladıklarını kaydederek, “Sporcumuz müsabakada sonuncu gelsin ama dopingle gündeme gelmesin, yönetim kurulu olarak bunun için tüm önlemleri alıyoruz” dedi.
Olimpiyat şampiyonu milli atlet Aslı Çakır Alptekin’in dava süreciyle ilgili soruyu cevaplayan Çintimar, “Sizin gibi ben de sadece davanın ertelendiğini biliyorum. Bende bu konunun sonuçlanıp gündemden düşmesini istiyorum” diye konuştu.
Çintimar, olimpiyat ikincisi Gamze Bulut’un durumu hakkında ise çalıştığı antrenörüyle yollarını ayırdığını ve Kenya’daki kamptan döndüğünü ifade ederek, sporcunun WADA tarafından biyolojik pasaport ile izlendiğini kaydetti.

Önceki İçerikAvrupa’nın en büyüğü, uzatmalar sonrası Barcelona oldu!
Sonraki İçerikGönder gönder bitmiyor! Galatasaray 18 futbolcu ile yollarını ayırdı, devamı da var…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz