İşaret fişeği
‘Cumhurbaşkanı sansürleniyor (mu)’, ‘Cumhurbaşkanı ne demek istedi’ ve ‘Cumhurbaşkanı’nın sözleri sağır kulaklara düştü’ son bir aydır yazılarımın başlığını oluşturuyordu. Kısaca hatırlatmak gerekirse Cumhurbaşkanımızın son zamanlarda sporla ilgili nokta atışlar yapıyor, özellikle de referandum öncesi NTV/STAR ortak yapımında konuyu kendisi spora getirerek çok önemli açılımlar yapmış olmasına karşın sadece bu köşede yer bulmuş ve bugüne kadar Gençlik ve Spor Bakanlığı Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu Üyesi görevinden tek istifa etmiş aynı zamandan Başbakanlık Müşaviri Ömer Gürsoy’un röportajları ile değerlendirmeler yapmıştık. Yalnız mı kalmıştık. Kimseden ses soluk çıkmıyor. Medyadan, federasyonlardan, spor teşkilatından, Cumhurbaşkanının yeni dönemde büyük görevler beklediği belediye başkanları kafaya kuma gömmüştü.
Tam da bu süreçte Gençlik ve Spor Bakanlığında görev değişimi yaşandı. Akif Çağatay Kılıç’ın yerine Bakanlığa Osman Aşkın Bak’ın atanması üzerine biri Ankara’dan diğeri İstanbul’dan 2 yazar arkadaşımız  Cumhurbaşkanı’nın bu sözlerine dikkat çekti. Ben Milliyet’ten Cemal Ersen ve Cumhuriyet’ten Arif Kızılyalın’a yeni Bakan için de yol gösterici olacağını düşündüğüm Cumhurbaşkanı’nın bu sözlerine ve sevgili arkadaşım Ömer Gürsoy’un bu sözlerin derin analizlerine baktığımda peşimizden daha bir çok yazarın katılacağına inanıyorum. İşaret fişeğini Güneş Gazetesi olarak yaktığımız için çok mutluyum.
ÖZEL SPORCULARIN ÖZEL SPORCUSU
Özel Sporcular Spor Federasyonu bünyesinde yüzmeden futbola atletizmden basketbola binlerce sporcumuz çeşitli ulusal ve uluslar arası müsabakalara katılmaktadır. Yıllarca bir çoğunun özellikle futbol oynarken haberlerini yaptım. Her biri gerçekten özel kişiler..
Ama onların içinde birisi var ki o bir başka özel.. IPC Londra Dünya  Atletizm Şampiyonası’nda , T20 bayanlar 800 metre yarışında mini minnacık bir kızımız Muhsine Gezer daha 14 yaşında Dünya üçüncüsü oldu. Ben bunu bir bakıma geldiği günden beri arı gibi ama bir o kadar tevazuyla çalışan Federasyon Başkanı Birol Aydın’ın da bir başarısı ve ona sunulmuş bir hediye olarak görüyorum. Çünkü göreve geldiğinde akordu bozuk telleriyle en güzel melodiyi(özel sporcuların şarkıları) bile faciaya çevrilmiş Federasyonu bugün borcu olmayan ve sporsorluk yaratan sayılı federasyonlar arasına soktuğu için.
BURHANITE”DE DOGAN DOSTLUk
Dünya üçüncülüğünü Londra’da elde eden Muhsine Gezer ile Burhaniye stadında yolu keşişen İngiltere Milli Takımı U17 T20 atleti Kerim Chan’ın farklı  arkadaşlık hikayeleri var.
Kerim Chan geçtiğimiz 2 sene İngiltere’den ilçeye yaz tatili için  geldiğinde  misafir atlet olarak Güngör – Deniz Erenoğlu hocaları ile birlikte 8 Eylül Stadında  Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce  açılan atletizm kursuna katıldı.
Antrenmanlarda Kerim’i en çok zorlayan kızıl saçlı Muhsine oldu. Muhsine Gezer  Londra’da madalya almadan önce antrenman yaparken London Stadium’da  Kerim sürpriz yaparak  ziyaret etti ve  Burhaniye’de arkadaşlık ortamını hiç unutmadığını dile getirdi.
Kerim Chan ile Muhsine Gezer 03 – 06 Ağustos tarihleri arasında  İsviçre’de yapılacak olan Dünya Para Atletizm Gençler Şampiyonasında farklı kulvarlarda  madalya için yarışmak ve görüşmek üzere vedalaştılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here