Dursun Özbek’e yüklenmek yanlış

Galatasaray’da Grosskreutz transferinde evrakların eksik olması nedeniyle lisans çıkmamasında başkan Dursun Özbek’e yüklenmek yanlış. Başkanlar bütün detaylarla uğraşacak ise milyonlarca lira alan profesyonellere ne gerek var!
Sarı-Kırmızılılar ayrıca peş peşe başka sıkıntılar da yaşadı. Bunların kimi basına yansıdı kimi yansımadı. Süper kupa finaline çıkarken lisansların son anda yetişmesi sağlık personelininkilerin ise yetişmemesi de acemiliğin bir göstergesiydi.
Geçen sezon transfer edilen Podolski için bastırılan ve satışından gelir beklenen T-Shirtlarda Lukas’ın isminin Lucas yazılması, İsviçre’den transfer edilen Türk asıllı Endoğan Adili’nin Türk statüsünde oynayamayacağının aylar sonra anlaşılması hep Galatasaray’daki idare işlerin iyi yürümediğinin bir göstergesiydi.
Naldaki eksik bir çivi atın ayağının sakatlanmasına, bir atın sakatlanması bir askerin yaralanmasına, bir askerin yaralanması bir muharebenin kaybına yol açabiliyor bazen. Bu açıdan her ne kadar başkan olarak Dursun Özbek’in yapılan bu abuk-sabuk uygulamalarla direk bir ilgisi yoksa da Özbek’in bir an önce kangreni temizlemesi lazım.

Burhaniye’de Özel Sporcular

Etrafınızda var mı bilemiyorum ama özel sporcu dediğimiz farklı kardeşlerimiz var. Bu çocuklarla yakın zamana kadar kimse ilgilenmez ailesinin maddi durumuna göre çocuk bakılır ya da evde konudan komşudan gizlenirdi. Artık devir çok değişti. Değişik sorunları olan bu çocuklara yardım elini uzatan kuruluşlardan biri de Burhaniye Belediyesi.
Burhaniye Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Necdet Uysal da Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 36 tane özel sporcuya kucağını açmış durumda. Deniz Erenoğlu ile eşi Beden eğitimi öretmeni Güngör Erenoğlu’nun yetiştirdiği özel sporcular arasında sıkı dostluklar da gelişiyor.
Bu yaz İngiltere’den Burhaniye’ye gelen Kerim Chan’a kampta, bir ayağı diğerinden 1.5 cm kısa olan Refik Mert Özkan’ın “Seni TV’lerde izlemek istiyorum. Beni çok zorladın. Ne olur geri gitmeyin burada kalın” dediği hazin hikayeyi tüylerim diken diken olarak dinledim. Bu çocukların şu anda en büyük ihtiyacı bazı ağır engelli çocuklarda olduğu için taşıma konusunda ayaklarını yerden kesecek bir minibüs. Burhaniye’deki mülki amirlerimizin bu konuda bir adım atıp belediye başkanına destek vermesi en büyük temennimiz. Her belediyenin bu konuda Burhaniye’yi örnek alması bu tür özel çocukların dünyasına girmemizi sağlayacak.

Herkes Fatih Terim

Milli Takımın Konya’da Letonya önünde kaçırdığı galibiyeti hep birlikte izledik. Dün baktım da herkes aniden yine Fatih Terim oldu. Kimi “Onu niye almış, bunu niye oynatmış” diyor, herkes bir yerden sallıyor. Tamam hepimiz futboldan anladığımızı sanıyoruz ve belki de anlıyoruz. Ancak daha hiçbir şey bitmiş değil. Hollanda’nın evinde İzlanda’ya mağlup olması futbolu yakından takip edenler için nasıl normal ise bizim de grupta 3.olarak baraja kalabilmemiz o denli normal. En azından Pazar gününe kadar millilerin moralini bozmamakta fayda var. Ayrıca Fatih hocanın oyun planını beğenmeseniz bile çıkıp golü de Fatih hoca mı atacak.

AYBARS HÜNALP- GÜNEŞ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here