Aybars Hünalp, dünyanın en önemli spor yayıncılık fuarı olan Sportel’e katıldı ve izlenimlerini Futbolmedya için yazdı:

Sportel dünyanın bir numaralı spor yayıncılığı fuarı. Monaco Grand Forum’da bugün başlayan fuarda irili ufaklı 160 firma tv’lerde yayınlanacak olan spor müsabakalarına müşteri arıyor. Şampiyonlar Ligi’ni satan UEFA bu fuara o kadar önem veriyor ki tam üç ayrı salon kiralamış, gün boyu önümüzdeki yıl için pazarları yokluyor.

Bu benim katıldığım 12.Sportel Fuarı. Anladığım kadarıyla bu yıl yayın hakları Acun Ilıcalı’nın Exxen firmasında bulunan Şampiyonlar Ligi’nin ihalesini UEFA bizdeki mahalli seçimler sonrası açacak. Türkiye’de ilgi gören La Liga ve Bundesliga da burada odak noktası.
Fuarda bizden Saran Group ile D Smart var. Gün boyu yapılan oturumlarda değişik konuşmacılar teknik dahil değişik konularda fikirlerini anlatıyor. 1200 Euro ödenerek girilen fuarda bu tür konuşmalar yapmanın da fiyatı var. 2500 Euro’ya yakın bir para öderseniz düşüncelerinizi anlatabiliyorsunuz. Netice olarak Kurban Bayramları öncesinde bizde kurulan hayvan pazarı gibi düşünürseniz onun gelişmişi bir pazarda iki gün boyunca toplamda milyar dolarlık ürün görücüye çıkıyor. Bu gece de burada 2023 yılının Sportel ödüllere dağıtılacak ki o da ayrı bir olay.

Bu arada Sportel Buenos Aires’in de 14/15 Mayıs 2024 tarihlerinde yapılacağını sizlere duyuralım. Buenos Aires’in katılım ücreti buraya göre daha uygun 650 Euro olacak.

Önceki İçerikİcardi faktörü… Bülent Tuncay’dan Galatasaray- Beşiktaş derbisi yorumu
Sonraki İçerikBeşiktaş eski yöneticisi Mete Vardar: Sezona bu kadar erken havlu atmak kahredici

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz