Ayransaray doğru Fener

Nur içinde yatsın foto-muhabiri ağabeyimiz Fethi Uzun, “Aksaray’dan geçerken çevirdiler yolumu, zaptiyeler bağladılar kolumu. Ayvansaray, Balat uğramaz Doğru Fener. On paraya nane şeker. Offf. Verin benim feracemi giyeyim. Giyeyim de Kathena’ya gideyim” türküsünü çok severdi. Biz de olaylı basketbol serisini izlerken niye ise bu dizeleri anımsadık.. Üç beş kendini bilmez Türk sporuna müthiş zarar veriyor. Bu tür olaylar sonunda ceza vermek durumunda olanlar ise uyguladıkları çifte standart ile ortalığı idare etmeye çalışıyor. Daha önce ülkemize gelen Zico’ya da tükürüldü. Gerets’in de Tigana’nın da kafasına gelmeyen kalmadı. Biz passolig falan diyerek tedbir alıyormuş gibi davranıp hiçbir şey yapmadığımız sürece daha çok canlar yanar. Fransa’da bu tür olay yapanlara hem para cezası veriliyor hem hapis. Söz ayrandan açılmışken Galatasaray tam ayranı yok içmeye konumunda. Bir mucizeye imza atarak bu takımı Eurocup’da şampiyon yapan Ergin Ataman “Seneye Euroleague’de bir şey yapmak istiyorsak 31 Mayıs’a kadar transfer yapmalıyız” demişti. Yapılan bir transfer falan yok.

Fener ve GS finalist olur mu?

Futbolda Şampiyonlar Ligi’nde cumartesi günü Atletico Madrid ile Real Madrid birbirine rakip oldu. İki takımın taraftarları hiçbir olay çıkarmadan, birbirlerini bıçaklamadan, sövmeden, tükürmeden paşa paşa oturup maç izlediler. Hani Galatasaray ile Fenerbahçe inşallah böyle bir kupada birbirine rakip olurlar biz de övünürüz diyoruz, ama olay çıkmaması için yapmamız gerekenleri ne yazık ki hiç birimiz yapmıyoruz. Hiç bir sponsor adının yazdığı formayı üzerine geçirmiş bir taraftarı elinde bıçakla gazete fotoğraflarında görmek istemiyor. Bu olayların THY, Turkcell, Odeabank, Ülker, Avea, Cola-Turka, Coca-Cola, Adidas, Yandex, Denizbank, Nike, İntegral gibi sponsorları küstürtmemesi dileğiyle.

1464520667_Dogan_Saribeyoglu
Sarıbeyoğlu haklı

Galatasaray’ın önemli isimlerinden Doğan Sarıbeyoğlu dünkü yazısında Alp Yalman’ın futbolun başına getirilmesinden övgüylen bahsedip, ”Yıllarca başkanlık ve yöneticilik yapan birinin böyle bir görevi kabul etmesi kulübüne duyduğu sevgidendir. Yalman’ın başarılı olması için Dursun Özbek Florya’yı Yalman’a bırakmalı” diye yazmış. Doğan ağabeyimiz çok haklı, yönetim kurulu son derece zayıf olan Dursun Özbek keşke basketbolun yönetimini de ya Ergin Ataman’a ya da camiadan eski bir basketbolcuya bıraksa diyoruz. Baksanıza mevcut yönetim Basketbol Federasyonu ile bile ilişkileri götüremiyor. Mesela, Faruk Süren başkan olsaydı, Galatasaray’a seyircisiz maç oynama cezası verilemezdi sanırım.

Önceki İçerikJatomi iflas etti, 40 bin kişi açıkta kaldı…
Sonraki İçerikTrabzonspor’da “sakal” krizi! Ersun Yanal 28 Şubatçı ilan edildi…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz