Mahmut Uslu’nun aslan fıkrası

Geçenlerde Milliyet’ten Ercan Güven yazdı. Her gün yuvasının önünde çilingir sofrası kurup demlenen porsuk, boş boğazıyla orman sakinlerinin stres topu gibiymiş! Gelen geçen “afiyet olsun” dermiş. Çakır keyif porsuk kafayı bulunca, mangalda kül bırakmaz; “Şimdi gidip aslana şunu yapacağım, bunu yapacağım” diye sallarmış. Bir, iki derken aslanın kulağına gitmiş. Aslan, porsuğun karşısına dikilmiş, “Sen içince ne yapıyorsun?” diye kükremiş. Eli ayağına dolaşmış porsuğun; “İzninizle biraz keyif yapıyorum sayın kralım” diye gevelemiş. Aslan, “İyi de sonra ne yapıyorsun?” deyince, kan ter içindeki porsuk “Valla bana yaramıyor kralım abuk sabuk konuşuyorum” demiş.
Ercan Güven de “Pek çoğumuzun bildiği bu masum fıkrayı duyduğu anda nasıl ‘Eyvah’ dedirtebilir bir gazeteciye? Nasıl savaş tamtamlarının sesi gibi gelebilir? Şayet, bir Fenerbahçe yöneticisi, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dan ‘Şampiyonuz mampiyonuz’ diye durmadan konuşup, asabımızı bozuyor diye yakınırken, konuşmasını bu fıkra ile süslüyor ise! Fıkracının kim olduğunu sormayın özel bir sohbet olduğu için adını vermem, ama bu ülkede onu tanımayan tek kişi olduğunu sanmıyorum. Fenerbahçe’nin yaşadığı Fikret Orman takıntısına ve derin kızgınlığına gelince. İşin içinde rekabet varken ve şampiyonluk yarışı sadece Fenerbahçe ve Beşiktaş kalmışken, üstelik hiç alışık olmadığımız halde Fenerbahçe yönetimi başkanından yedek üyesine ‘ülkenin içinde bulunduğu ahval ve şeraiti dikkate alarak’ gerilim çıkarmaktan sakınırken, Orman’ın şampiyonluğa ilişkin motivasyonundan rahatsız oluyor besbelli ” diye yazmış. Ben kim olduğunu tahmin edeyim, kesinlikle Mahmut Uslu’dur. Fenerbahçe’nin asbaşkanı Mahmut Uslu aynı fıkrayı da o zamanlar Galatasaray Başkanı olan Adnan Polat için anlatıyordu, kendi kulağımla Bodrum’da duymuştum.

Alkışlar Galatasaray’a

Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı yapılmayanı yaptı ve tarihinde ilk kez Eurocup’ta finalist oldu. Ergin hoca maç sonrası yaptığımız görüşmede ”Sonu kupa olacak inşallah” dedi. Türk basketbolunun en önemli teknik adamlarından biri olan Ergin Ataman, aslında finalle salt Galatasaray Odeabank’ı değil Galatasaray Kulübü’nü de kurtardı. Peş peşe yaptığı hatalarla tribünlerde antipatik duruma gelen sarı – Kırmızılı yönetim, basketbol takımı sayesinde gelen tepkileri de frenlemiş oldu. Sarı – kırmızılıların rakibi Strasbourg boş bir takım değil. Buraya Euroleague’den gelen Strasbourg’u Fenerbahçe Euroleague’de saf dışı bırakmıştı. 22 Nisan’da Fransa’daki maç önemli. Avrupa’daki basketbol severleri bu maçta Cim- Bom’a destek olmaya çağırıyoruz.

1459896114417

Sunay’dan Erdoğan’a ne değişti?

52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun tanıtım toplantısı için Külliye’deydim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın turu sahiplenmesi, tura da tura katılan sporculara da büyük destek oluyor. Cevdet Sunay’ın Cumhurbaşkanlığı döneminde turda dereceye giren sporcuları yarış alanında ödüllendirmek yerine madalyalarını vermek üzere köşke çağırttığı göz önüne alınır ise son yıllarda Türk sporuna verilen değer ortada. Bu sene geçmiş yıllardan farklı olarak parkur, Konya ve Kapadokya bölgesinden geçecek. Eurosport’un naklen yayınları geçmiş yıllarda bölge turizmine çok büyük katma değer sağlıyordu. Umarız, Kapadokya ve Konya da bu turun ekranlara renkli bir şekilde gelmesi için önemli hazırlıklar yapar. Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu’nun turun bu noktaya gelmesinde büyük emeği var. Kendisini ve çalışma arkadaşlarını kutluyoruz.

AYBARS HÜNALP- GÜNEŞ

Önceki İçerikPodolski şampiyon adayını açıkladı: Bence…
Sonraki İçerikŞansal Büyüka Lig TV’den ayrılıyor mu? Sürpriz iddia…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz