Şenol Güneş’in yorgunlukları

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Gençlerbirliği maçı sonrası İlhan Cavcav’ın penaltı iddiaları ile ilgili, “İlhan Cavcav hakemi görebiliyor mu? Uzağı görebiliyor mu? İyi bari” gibi kısa cümleler kurarak üstü kapalı olarak başkent kulübünün başkanını eleştirmişti. Sevgili dostumuz Şenol Güneş’in kısa cümleler kurması bana Amerikalı ünlü yazar Bob Dylan’ın “Eğer insan kısa cümleler kuruyor ise uzun yorgunlukları vardır” sözünü hatırlattı. Şenol Güneş’i gereksiz yere o kadar yoran oldu ki… Şık bir pantolon giydi, “Böyle pantolon mu giyilir?” dediler. Onun futbol zekasını eleştirmek yerine, konuşurken ki süratini eleştirdiler. Dediler de dediler. Hocam, seni yoranlara bakmadan yoluna bildiğin gibi devam etmeni diliyorum.

Kaçak seyirci

Passolig de konsa, kulüpler her türlü önlemi de alsa, statlarda açıklanan seyirci rakamlarından daha fazla seyirci var gibi hissediyoruz. Statlarda görev yapan güvenlik görevlilerin kimi zaman eski biletleri kameraya göstererek, bilet okumadı işareti yaparak eşi dostu aldığı bir gerçek. Anladığımız kadarıyla, buralarda görev yapanların yakınları da nasıl oluyor ise içeri giriyor. Genelde “Armut piş, ağzıma düş” yöntemiyle gelirlerinin artmasını bekleyen kulüplerimizin, bu işlere kendilerinin çözüm üretmesi gerekiyor. Yoksa, Futbol Federasyonu olan borçlarını yapılandırmak için yeni formüller de üretse, Digiturk verdiği milyonlarca doları da arttırsa, kulüpler kendilerini idare edip gelirlerini artırıcı yöntemler bulmadığı sürece, kaynaklar boş yere ziyan oluyor.

Bayramda derbi mi olur?

Kurban Bayramı hepimize hayırlı olsun diyerek konuya girelim. Futbol Federasyonu fikstürü çekerken, dini bayramlara da dikkat etmeli. Kurban Bayramı’na Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinin olması, futbolseverlere de zor, futbol sevmeyip o saatlerde yazlığından dönenlere de. İstanbul Valiliği nasıl bir önlem alacak bilemiyoruz, ancak sıkışacak trafikten ötürü Pazar akşamı oralardaki trafiği düşünmek bile istemiyorum. Fikstür belirlerken bunlara dikkat etmek gerekiyor. Netice olarak bayramlar, deprem gibi aniden olan bir şey olmayıp tarihi önceden belli olduğuna göre, ufak operasyonlarla bu işler ayarlanabilir.

AYBARS HÜNALP- GÜNEŞ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here