Aziz başkan kulübü batırıyor mu?

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım 1 ay önceki kongrede “Ben 50 milyon Euro’luk transfer yapıp şampiyon olmayı bilmiyor muydum? Ama o zaman kulüp batardı” demişti. Fenerbahçe öyle transferler yapıyor ki anlaşılan bu kez kulübü batırmaya karar vermiş! Şaka bir yana Aziz Başkan bu sene kulüp ekonomisini bir kenara itti. Aziz Başkan da mahalle baskısının kurbanı oldu. Geçen sene Trabzonspor’un bulduğu gibi bir hazine mi buldu bilmiyoruz ama Fenerbahçe bu sene yaptığı akıllı transferlerle rakiplerini gözünü bayağı korkutacak bizden söylemesi.

İtfaiye ABD’yi fethetti
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ilk kez katıldığı 16.Dünya Polis ve İtfaiye Oyunları’nda fırtına gibi esiyor. Her şeye sallama gibi toplumsal bir hastalığımız olduğundan “Kesin toplulukların üzerine su sıkmaktan ötürü böyle bir branşta madalya almışlardır” dedik ilk önce ancak Spor AŞ tarafından servis edilen haberleri görünce olayın öyle olmadığını keşfettik. İstanbul Büyükşehirli itfaiyeciler güreş, yüzme gibi branşlarda altın madalya sahibi olmuşlar. İtfaiye de İETT de eskiden sporcu depolarıydı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Kadir Topbaş mutlak bu yetenekleri iyi bir ödülle taçlandıracaktır ama alkışlarımızı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kahraman itfaiyecileri ile Spor AŞ’ye gönderiyoruz.

Beşiktaş’da imam niye cezalı?
Beşiktaş Genel sekreteri Ahmet Ürkmezgil önceki gün Rahmi koç Müzesi’nin Halat Restoranı’nda yaklaşık 1200 kişinin katıldığı bir iftara evsahipliği yaptı. Spor ve sanat camiasının önde gelen isimlerinin katıldığı iftarda bir ara Ürkmezgil’i geçen sene Vodafone Stadı’nda verilen iftardaki imamın niye çağrılmadığı soruldu. Beşiktaşlılar kendileriyle mizah yapmayı seven insanlar. Bu soruya Ürkmezgil’in dostlarından biri “O hocanın duaları tutmadı, stad hala yetişmiyor, bu sene de çağırsaydık 2020’de biterdi stadımız” cevabını verince kahkahalar havada uçtu.

Red Bull kanatlandırdı
Alman 2.lig ekiplerinden Red Bull Leipzig, Spor-Toto Süper Lig’de Beşiktaş’ın fazla önem vermediği genç yeteneği Atınç Nukan’ı 5 milyon Euro ödeyerek adeta kanatlandırarak ligine taşıdı. RB Leipzig şampiyon olur ise 1 milyon Euro daha Beşiktaş’ın kasasına girecek. Burada tabii ki Atınç’ın yeteneği kadar menejer Ahmet Bulut’u da övmek lazım. Kimsenin önemsemediği bir yeteneği keşfederek Almanları ikna etmesi o kadar da kolay bir şey değil. Emre Belözoğlu, Arda Turan gibi yıldızların menajer olarak Ahmet Bulut’u seçmesi boş değilmiş demek ki. Sürekli menejerlere şöyle kazık atıyorlar böyle kazık atıyorlar demek kolay ama onların olumlu hareketlerini de parlatmak lazım.

Wimbledon coşkusu
Tenisle ilginiz ne düzeyde bilmiyorum ama Wimbledon Tenis Turnuvası anlayan anlamayan, tenisle biraz ilgili herkesi coşturdu. Adı vaktiyle salt futbolla özdeşleyen LİG TV basketboldan sonra tenisde de vazgeçilmez olduğunu bir kez daha kanıtladı. Saatler süren tenis maçları bu daldaki pasımızı aldı. Pazara kadar gözümüz Wimbeldon’da olacak…

AYBARS HÜNALP- GÜNEŞ GAZETESİ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here