Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Fenerbahçe’nin Sturm Graz maçındaki futboluna düzülen methiyeleri eleştirdi:

 

Kocaman hatalar

 

Tabelacı medyamızdaki dünkü methiyeleri okurken, “Ben başka maç izledim herhalde” dedim. Bu yüzden o “Başka maç”la ilgili izlenimlerimi yazmaya karar verdim..
Sturm Graz, futbol nasıl oynanır, öğretilmiş bir genç takım.. Ama bilmekle yapmak arasında çok fark var. Beynin düşündüğünü ayaklar yapamazsa, küçük takım olursun.
Graz, Fenerbahçe’nin on gömlek altında bir küçük takım. Galatasaray’ı eleyen İsveç köylüleri ayarında ancak..
Fenerbahçe bu takıma burda en az 5 atar. Atmalı.. Aslında orda da atmalıydı. Ama beraberliğe düşmediyse eğer, onu bile, adamların beceriksizliği, hakemin Fenerbahçe için ideal kararlar vermesi, yorumları (Net bir penaltıyı vermedi mesela.. Ya göstermediği kartlar?.), “Kocaman” talihi ve adamların Volkan’ın feci hatalarına rağmen boş kaleye gol kaçırma beceriksizlikleri sağladı.
Hele Fener, o paçavra savunma önünde her akınında gol pozisyonuna girerken, Aykut takımı geri çekince, oyunu kendi sahasında kabul edince, adamlar “Şut rekoru” kırdılar adeta.. Ama “Avuta şut” rekoru.. 18 şut attı o çok hafif takım Fener’e.. “10’u çerçeveye gitmeyen 18 şut..”
Neden?.

KOCAMAN KORKTU
Aykut Kocaman korktu çünkü… Aykut Kocaman maçı okuyamadı, ondan. Ahmethan’ın hele ikinci yarıda takımı resmen 10 kişi oynattığını görmedi. Sahada basmadık yer bırakmayan ve rakibi nerdeyse tek başına çözen, dağıtan bir futbol oynayan Alper’in nasıl yorulup bittiğinin farkına varamadı. Ahmethan çıktıktan sonra da Fener 10 kişi oynadı bu yüzden..
Kocaman, kadroyu kurmakta da hatalar yapmış.. Ne yapacağı zaten belirsiz Van Persie olmazsa bu takım santrforsuz mu kalır?. Bu kalecilerle bu yıl iki lig yürür mü?. Dört kafa vurdu, üçü saçma sapan ama biri muhteşem goldü diye, savunması bu kadar zayıf Roman’la işler gider mi?.


Bir yığın soru bıraktı Graz maçı Fenerbahçe’de..
“Kocaman” sorular..
..ve de benim notlarım.. Tabelaya değil, oyuna verilmiş notlar..
Volkan (3)- Şener (5), Roman (4), Skrtel (5), Hasan Ali (6)- Dirar (4), Souza (6), Ozan (5), Valbuena (9)- Alper (9), Ahmethan (4).

Önceki İçerikVan Persie gidiyor!
Sonraki İçerikHıncal Uluç, Brugge telaffuzu üzerinden A Spor’a yüklendi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz