Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Olağan Genel Kurul’da sert bir konuşma yaptı.

İşte Aziz Yıldırım’ın sözleri;

“Demokrasi güzel bir şey. Ama demokrasi, demokrasiyi anlayanlar içindir. Savcı son sözün ne diye sorduğunda “Darağacında bile Fenerbahçe” diyeniz biz. 17 yıl sonraki Fenerbahçe’nin hali ortada. Ben ve yönetici arkadaşlarımız bunlarla övüneceğiz. Biz Fenerbahçe için esirgemeden canını verecek insanlarız. Ben öyle bir babanın oğluyum ki… Benim kanım farklı akar. Beni hiç kimse tehdit edemez. Pazartesi gününden sonra herkesten hesap sormaya başlayacağım. Bundan sonra susmayacağım.
“850 trilyon borç olduğunu söylediniz. Evraklar burada. 15 yılda devlete 358 milyon dolar vergi verdi bu kulüp. Murat Ülker’den Allah yüz bin defa razı olsun. Sen çıkmadan bu salonu açmayacağım dedi. Murat Ülker 2 yıl sonra ayrılacağını söyledi. Fenerbahçe Ülker’de yalnız Fenerbahçe ismi kalıyor, Ülker ayrılıyor.
“Alex’in menajeri Figer’le Kalamış’ta yemek yedik. Eşi hamileydi seneye gelsin dedi, anlaştık. Alex’i Daum istedi. Bir de stoper oyuncusu Alex vardı, biz de onu istiyorduk. Aynı yemekte Nobre önerildi onu da aldık. Sonra ertesi sene Alex de geldi. Gayet iyi başladı. Saha içinde muazzam bir çocuk. Alex, Aurellio’nun ailesiyle görüşmezdi. Marco’nun ailesi Brezilya’da sınıf olarak alt seviyedeymiş. Görüş dedim görüşmedi. Alex iyiydi. Sonra yaş ilerledikçe para para diye tutturdu. Tamam dedik. Sonra siz bağırdınız Alex’e… Ben hiç bağırmadım. Alex yuhalanırken ben ayağa kalkıp alkışladım. Sahadaki Alex’i ben hepinizden çok seviyorum. Nobre ile Cristian’ı alın konuşun Alex’i anlatsınlar size, benim anlatamayacağım şeyler var.
“Aykut Kocaman antrenmandan sonra ‘Ben Alex ile yapamayacağım’ dedi. İdare et dedim, gitti bir süre. Aykut istifa etti, Kuyt soyunma odasında dedi ki “Sen neden gidiyorsun her şeyi yapıyorsun ama olmuyorsa kaptan gider” dedi. Ne istediğini sordum, gitmek istediğini söyledi. Ya Aykut’u gönderecektim ya onu. Ben kulübü korudum.
“Mahkemedeki karar bir an önce çıksın, hukuk işlerse bizim lehimize karar çıkacağına inanıyorum ama burası Türkiye. Ali Koç’a rica ettim, bıraktığım gün aday olacak. Söz verdi, Ali Koç sözünü yemez. Burada çapulculara yer yok.
“Stat yapılırken bir tarafa Migros, diğer tarafa Uzanlar destek verdi. Verdikleri destek 3 milyon. İnsanları heveslendirmek için isimlerini verdik. Heveslendirmek için kandırdık. 3 milyona stat mı yapılır ya.
“Tüm tribünleri açıyorum, esrar da içsinler, kokain de içsinler. Ben uğraşmayacağım artık.
“‘Galatasaray 9 defa şampiyon oldu’ diyorlar. Bir defa hapisteydim. Hapiste çok rahattım. Benim suçum yok.
“Bu takım Rize’de kurşulandı, bu çocuklara saygı gösterin. İkinci olmuş hiç önemli değil.
“Ses kaydı diyorlar… Ses kaydında bir şey yok, Ersun Yanal kendisi çektirmiş. Sanki tape gibi görüntüyü yayınladılar.
“98’de geldiğimde mevcut takım devam etti. Öyle değil mi Hulusi Bey? Söyle oğlum, korkma beraber çalıştık senle.
“Duydun di mi Hulusi? 100 milyon Dolar’ı getir adaylıktan çekileceğim!”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here