Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyeleri, futbolcular ve sporcular kulübün en önemli projelerinden ikisi olarak gösterilen Fenerbahçe Yandex ve Hedef 1 Milyon Üye tanıtım çalışmaları için Ortaköy’deki Fenerium’daydı.

Şu ana kadar Fenerbahçe Yandex’te 525 bin kişinin arama yaptığını söyleyen Aziz Yıldırım, “Arkadaşlarla beraber geldik. Beraber gezeceğiz Ortaköy’ü. Sizin de sayenizde kamuoyuna duyurmuş olacağız Fenerbahçe Yandex’i kullanma hadisesini. Şu ana kadar 525 bin kişi arama yapmışlar tekil olarak. 2.5 milyonun üzerinde kişi de arama yapmış. 525 binin yüzde 60-70’i 1-2 defa arama yapmış, bazıları 7-10 arası arama yapmış. 40-50 arayan ve 100-200’e giden aramalar da var ama onlar daha az olduğu için ortalamaya baktığınız zaman 7-8 arama arasında değişiyor. Girip aramayan Fenerbahçelilere seslenip her gün Fenerbahçe Yandex’i kullanmalarını rica ediyoruz. Kısa zamanda telefonlarda da kullanılmaya başlandığında istediğimiz hedeflere ulaşacağını görüyoruz. Kamuoyuna duyurmanızdan dolayı da sizlere ayrıca teşekkür ediyorum. Bundan sonra Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde de, Bakırköy taraflarında da veya başka yerlerde sizde katılırsanız beraber gezeceğiz ve bu tanıtımı yapacağız” dedi.

“İYİ OYNADIK ATAMADIK… FUTBOL BU, OLUYOR…”
Daha sonra Milli Takımımızın Letonya’yla yaptığı 2016 Avrupa Şampiyonası Eleme maçını değerlendiren Aziz Yıldırım, “İyi oynadılar, çok gol kaçırdılar. Futbol bu, olabilir. Letonya’yı yenememenin üzüntüsünü fazla yaşamamak lazım. Hollanda’yı yenmek için hazırlanmak lazım. Hollanda’yı yenerlerse avantaj yakalarlar. Ancak 2 zor maç var. O zor maçlardan çıkarılacak puanlarla kendi durumumuzu netleştiririz diye düşünüyorum. Temennim, milli takımımızın kazanması” diye konuştu.

“DEMEK Kİ İNSANIN CANI YANDIĞINDA BAZI SÖYLEMLER YAPABİLİYOR”
Fatih Terim’in hakemlerle ilgili şikayet ettiğini hatırlatan Aziz Yıldırım, “Bundan sonra ben hiçbir zaman şikayet etmeyeceğim, hep o şikayeti yayına koyacağız. Herkes görecek. Demek ki bir insanın canı yandığı zaman bazı söylemler yapabiliyor. Haklı mıydı? Bana göre haklıydı. Size göre haksız olabilir ya da başka yorumlar olabilir. Arkadaşlarımız ve ben konuştuğumuz zaman canımız yanıyor, diğer kulüpler için de geçerli. Bazı şeyler söyleyebiliyorsunuz. Hemen karşılığı ceza olmamalı” şeklinde konuştu.

“MESSİ GELSE ‘KOŞMUYOR BU’ DERLER”
Fenerbahçe’nin yeni transferlerinin performanslarına da değinen Aziz Yıldırım, “Biraz bekleyin. Sezon sonunda değerlendirmeyi yaparız. Bakın, Messi de gelse bu ülkeye, Ronaldo da gelse aynı bugünkü şartlarda yorum yapanlar bu yorumları nasıl Robin van Persie’ye yapıyorsa, Nani’ye yapıyorsa, Gomez’e, Sneijder’e veya bir başkasına bütün kulüplerdeki iyi oyuncular hakkında yapıyorsa yarın yine yapacaklar. Bu koşmuyor diyecekler, bu durmuyor, oradan vurulur mu, vurulmaz mı diyecekler, bu tenkitleri yapacaklar. Bunlara kulakları tıkayacağız, sene sonunda başarıya ulaşacağız. Fenerbahçe için başarı nedir? Şampiyon olmak ve Avrupa’da en üst noktaya taşıyabilmek durumumuzu, puanımızı arttırmak. İleriki yıllarda 1., 2. torbalarda yer alabilmeyi sağlamaktır. Yöneticiler, teknik heyetimiz, sporcularımız çalışıyorlar. Bunu başaracağız” dedi.

“İBRAHİMOVİÇ GİBİ OYUNCULARI HER ZAMAN ALABİLİRİZ”
“Ibrahimovic gibi oyuncuları her zaman alabiliriz” diyen Aziz Yıldırım, “Messi, Ronaldo derken bu kalite de oyuncuların gelebileceğini ima ediyoruz. Bunların değeri 300 milyon Dolar veya Euro. Bunları alabilir misiniz? Alamazsınız. Paranız olursa alırsınız. Biz 300 milyon Euro’yu bulursak gider teklifimizi yaparız. Şartlar da uygunsa, onlar da kabul ederlerse gelirler. 14 milyon Euro Ibrahimovic’in yıllık bütçesi. 1 yıllık mukavelesi var, biteceğini hesaplarsanız bu tip oyuncuları her zaman alabiliriz. Talip olabiliriz iyi organize olursak. Ama bunun bir üstündeki daha genç yıldızlar, yani bunlar isimdir. Barcelona takımında, Real Madrid de ya da dünyanın diğer büyük takımlarında oynayan sporcular var. Biz bunları alabilmeliyiz. Yani bir Messi’nin değeri 300’dürde oradaki oyuncunun değeri 60’tır, 70’tir. İhtiyacımız vardır. Öyle oyuncular getirip kaliteli takım yapmalıyız. Yalnız Fenerbahçe mi? Hayır. Bütün Türk takımları yapmalıdır. Artık değerli basın, futbol kulüplerini aşağı değil, yukarı göndermelidir. Aşağı çekmeyelim. Karalamakla veya tenkit etmekle onlar günü kurtarıyorlar ama geleceği karalıyoruz” diye konuştu.

“MEDYA DA ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPMALI”
Medyanın kendi üstüne düşen görevi yapması gerektiğini söyleyen Aziz Yıldırım, “Fenerbahçe’ye Rize’de kurşun sıkıldı, niye bulunmuyor? Biz ancak resmi mercilerle gidip konuşabiliriz, söyleyebiliriz ama buradaki güç basındır. Basın bunu alacak, inceleyecek. Takip edecek. Ne oldu? Ne zaman oldu? Ne kadar geçti? Sizler takip edeceksiniz. En son Mehmet Topal’ın meselesinde kurşun yorgun dediler kapattık hepimiz. Buraya oyuncu gelirken bunları okuyor. Tedirginlik veriyor. Bu tedirginlik yerli oyuncularda da var, yabancılarda da var. Yabancı buraya gelirken bunu soruşturuyor. O zaman gelme şartları zorlaşıyor. Bunu önlememiz, ortadan kaldırmamız lazım. Nasıl yapacağız? Bizimle beraber medya kendi üstüne düşen görevi yapacak. Sizden yardım ve destek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“MEHMET TOPAL HADİSESİNDE KONUŞMAYI BEN YAPMADIM”
Mehmet Topal hadisesinden sonra oyuncularla bir konuşma yapmadığını söyleyen Aziz Yıldırım, “Bütün konuşmaları Giuliano Terraneo ve hocamız yapıyor. Bu konulara girmedim. Emniyete gidip emniyette yaptığımız konuşmaları onlara anlatmak üzere hem Terraneo, hem Hasan Çetinkaya’ya söyledik. Onlar gidip anlattılar” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here