PFDK, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a 60 gün hak mahrumiyeti ve 40 bin TL para cezası verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) sportmenliğe aykırı açıklamalardan dolayı Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a 60 gün hak mahrumiyeti ve 40 bin TL para cezası verdi. Daha önce 30 Ekim’de 60 gün ve 20 Kasım’da da 45 gün men cezası alan Aziz Yıldırım, Akhisar maçından sonraki hafta yaptığı konuşma nedeniyle tedbirli olarak Disiplin Kurulu’na sevkedildi. Konya’daki maçta stattaki yerini alamayan Yıldırım, son cezanın ardından haftasonunda oynanacak Galatasaray ve 22 Mart’taki Beşiktaş derbilerinde statta olamayacak.

Aziz Yıldırım, son 10 yılda bir seferde PFDK’dan en ağır cezayı alan kulüp başkanlarından biri oldu. Sarı-lacivertli kulübün başkanı, 2006-2007 sezonunda Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan derbi maçın hakemine “ağır şekilde hakaret” etmekten dolayı bir yıl men ve 20 bin lira para cezası verildi. O sezon Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Ekrem Cengiz de “TFF mensuplarına ve hakemlere hakaret ve tehdit” nedeninden dolayı bir yıl men ve 20 bin lira para cezası aldı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım’a, aynı sezonda “TFF mensuplarını küçük düşüren ve hedef gösteren açıklamaları” nedeniyle bir yıl daha men cezası verilirken, Tahkim Kurulu cezayı 5 aya indirdi.

PFDK, bu süreçte Aziz Yıldırım’a 847 gün hak mahrumiyetinin yanı sıra 325 bin lira da para cezası verdi. Dün aldığı ceza ile hak mahrumiyeti son 10 yılda 907 güne, para cezası da 365 bin TL’ye ulaştı…

Önceki İçerikDuygun Yarsuvat hastanelik oldu…
Sonraki İçerikHamdi Yasaman: Fenerbahçe şampiyon olursa biz de…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz