Aziz Yıldırım Ozan Tufan’ı savundu

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Hırvatistan maçında sert eleştirilere maruz kalan Ozan Tufan’ı savunurken, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’i eleştirdi.

Fransa’da düzenlenen Euro 2016’da ilk maçına Hırvatistan karşısında çıkan Türkiye’de en çok eleştirilen isimlerin başında Ozan Tufan geliyordu. Modric’in attığı golde hatası olduğu öne sürülen genç futbolcuyu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım savundu.

Aziz Yıldırım Ozan Tufan’ı savundu

Hatanın Ozan Tufan’da olmadığını söyleyen Aziz Yıldırım, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’i sert bir dille eleştirdi. Hürriyet’e konuşan Aziz Yıldırım, Ozan Tufan’a sahip çıkılmadığını belirterek şunları söyledi:

“Maç sonrası çıkan gazeteleri okuduğumda tüm sorumluluğun Ozan’a yıkıldığını gördüm… Bu çocuk daha 21 yaşında ve Türk futbolunun geleceği. 21 yaşındaki genç bir çocuğun üzerine yıkılan sorumluluğu kabul edemem. Hırvatistan karşısında sahada ayakta duran ve koşan tek oyuncu Ozan Tufan’dı. Böylesine genç bir yeteneği kurtlar sofrasına atmak olmaz…”

Hırvatistan’ın Türkiye’den çok daha etkili oynadığının altını çizen Aziz Yıldırım “Böyle bir maçın sorumlusu nasıl Ozan olabilir? Yenilgide bir sorumlu aranıyorsa o da teknik heyet, futbolcular ve TFF’dir. Nasıl ki galibiyetlerde övülüyorlarsa, yenilgilerin sorumluluğu da onlara ait olmalı…” dedi.

ALMAN TV’SI HIRVATISTAN’I GALIBIYETE TASIYAN GOL ONCESI OZAN TUFAN’IN HAREKETLERINI MERCEK ALTINA ALDI. BUYUTULEREK EKRANA YANSITILAN GORUNTULERDE; OZAN’IN MESIN YUVARLAK HAVALANDIGI SIRADA SACLARINI DUZELTTIGI, MODRIC’IN ISE GELISINE VURARAK GOL YAPTIGI GORUNUYOR. OZAN’IN SOZ KONUSU HAREKETI, SOSYAL MEDYADA POLEMIK  KONUSU OLDU.

“DEMİRÖREN VE TERİM SAHİP ÇIKMALI”

Medyanın tüm sorumluluğu Ozan Tufan’ın üzerine yıkmaya çalıştığını savunan Aziz Yıldırım “Milli Takım hocası Fatih Terim de, Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören de çıkıp konuşup bu çocuğa sahip çıkmalı. Başarıda da başarısızlıkta da Demirören ve Terim tüm sorumluluğu üzerlerine almalılar. Bu takım hepimizin… Her bir ferdine sahip çıkmak, bizlerin görevi…” şeklinde konuştu. (ahmet ercanlar, hürriyet)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here