Kulübü Başkanı Tuna Aktürk, takımının sahasında ‘ne 1-0 yenildiği maçtan sonra hakem ‘nın eline vurduğu iddiasıyla karakola başvurdu. Hakem Özkalfa’da bu yüzden soyunma odasına gelen polise yarım saat ifade verdi.

Posta Gazetesi, Aktürk’ün alkol kontrolü istediği ve statta Tolga Özkalfa’ya alkol kontrolü yapıldığını ileri sürdü…

Şikayet için gittiği Bahçelievler Polis Merkezi’nden Atatürk Stadı’na dönen Başkan Tuna Aktürk, olaydan sonra Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu’nu aradığını, ancak görüşemediğini söylerken, “Yaşananlar hoş olmadı” dedi. Hakem için alkol kontrolü istediğini doğrulayan Başkan Aktürk, olayı şöyle anlattı:

“ŞİKAYETÇİ OLDUM”
“Karşılaşma gergin bir ortamda oynandı. Maç bitiminde ben de aşağıya indim. O esnada yardımcı hakem Adil Sinem bizim yedek kulübemize eliyle, “Gel, gel” hareketi yaptı. Ben de, (Hocam ortam çok gergin, daha fazla germeyin) diye kendisini uyarmak istedim. O an yanımda Temsilcisi Aydan Balkanlı da vardı. Bu arada Tolga Özkalfa, bir anda, (Emniyet, güvenlik) diye bağırmaya başladı. Ben onu da ortamı germemesi konusunda uyardım. Bu arada tebrik etmek için uzattığım elimin üzerine bir tokat attı. Karşılık vermedim, ama Tolga hocadan şikayetçi oldum. 5 yıldır yöneticilik yapıyorum. Daha önce de ligde pek çok maç kaybettik ama böyle bir şey hiç yaşanmadı. Olayın böyle gelişmesi hoş olmadı. Türk futbolunun içinde bulunduğu ortamda bu olayla gündeme gelmek istemezdik.”

HAKEM YARIM SAAT İFADE VERDİ
Bu arada Başkan Tuna Aktürk’ün şikayeti üzerine Atatürk Stadı’na gelen Bahçelievler Polis Merkezi’nde görevli polisler, hakem odasında Tolga Özkalfa ile görüştü. Polise yaklaşık yarım saat ifade verdiği bildirilen Özkalfa ve yardımcıları, karşılaşmanın bitiminden 2,5 saat sonra stattan ayrıldı. Posta Gazetesi. Aktürk’ün talebi nedeniyle hakeme alkol kontrolü yapıldığını da yazdı…

Önceki İçerikYunan derbisinde yine olay çıktı. Teknik direktör eliyle ‘gel’ işareti yapınca…
Sonraki İçerikYasin Öztekin: Prandelli iyi ki gitti, yoksa devre arasında ben gidecektim…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz