Başakşehir, Malatyaspor karşısında 3-0’lık şok bir yenilgi aldı. Spor basınının usta ismi Fehmi Özgüler, maçı yorumladı:

Gençlerbirliği’inde oynadığı futbolla herkesin beğenisini kazanan İrfan Can Kahveci, Başakşehir’e transfer oldu. Geçtiğimiz yıl Başakşehir’de de iyi oynayınca, A Milli Takım’a kadar yükseldi. Bu sezon ne olduysa oldu İrfan Can’a Başakşehir’in oynadığı Olimpiakos ve Yeni Malatyaspor maçlarında kırmızı kart görerek, takımını 10 kişi bıraktı. Pozisyon gereği futbolda hem sarı, hem de kırmızı kart görürsün, futbolun doğasında var. Ama sen takımını 10 kişi bırakmak için kırmızı kart görürsen, buna ihanet denir. Her iki kırmızı kart olayında, hakemler yüzdü yüz haklıydı. Kırmızı kart gördükten sonra, sankı haklıymış gibi İrfan Can Kahveci’nin itiraz etmesine ve küfür etmesine bir anlam veremedim. Yeni Malatyaspor maçında oyundan çıktıktan sonra teknik direktör Okan Burak ile tartışması son derece gereksizdi. Okan Buruk’un gereken cezayı vereceğini ve haddini bildireceğini adım gibi biliyorum.

Bu arada Yeni Malatyaspor’u ve Sergen Yalçın’ı tebrik ediyorum. Stadın kale önlerinde zeminde futbol oynamak değil, yürümez bile zordu. İnşallah en kısa zamandı, önlem alınır. Kış aylarında o zemin resmen tarla olur…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here