Avrupa futbolunda kaos! Real Madrid ve Barcelona’nın öncülüğünü yaptığı Avrupa Süper Ligi’nin önündeki yasal engelin ortadan kalkması Avrupa futboluna bomba gibi düştü. UEFA Başkanı Ceferin iki İspanyol kulübünü uyarırken kulüpler de birer ikişer projeyle ilgili kararlarını açıklamaya başladı.

İspanyol basını Türk takımlarının Avrupa Süper Ligi’ne sıcak baktığını yazdı. Gün boyu sessiz olan kulüplerden ilk açıklama yapan Başakşehir oldu. Başakşehir projede yer almayacağını açıkladı. İkinci açıklama da Fenerbahçe’den geldi:

Fenerbahçe: Ayrılıkçı turnuvalara karşıyız

“Kulüp olarak Avrupa Spor Modelinin temelini oluşturan değerleri korumak için UEFA ve FIFA ile uzun süredir devam eden ortaklığımızı ve işbirliğimizi desteklemeye devam edeceğimizi herkesin bilmesini isteriz. Ayrıca, Avrupa Kulüpler Birliği’nin UEFA Kulüp Müsabakaları aracılığıyla dünyanın dört bir yanından milyonlarca taraftara heyecan ve sevinç getirme konusunda UEFA ile birlikte üstlendiği role olan güçlü bağlılığımızı yinelemek istiyoruz. Fenerbahçe SK, ulusal liglere, tüm paydaşlar için eşit rekabet hakkına ve en önemlisi futbolu herkes için bu kadar güzel kılan kültürel mirasa karşı büyük bir tehdit olan her türlü ayrılıkçı turnuvadan yana değildir.”

Önceki İçerikSpor basınının acı kaybı: Şekip Hazar vefat etti
Sonraki İçerikBeşiktaş’ta Rıza Çalımbay dönemi sona erdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz