Süper Lig’de tarihinde ilk kez şampiyon olan Medipol Başakşehir’in kaptanı Mahmut Tekdemir, takımının yaşadığı başarıda büyük rol oynarken NTV’de katıldığı programda izleyenleri duygulandıran açıklamalar yaptı.

Futbola Damlaspor altyapısında başlayan ve ardından İstanbul Büyükşehir Belediyespor altyapısına geçen tecrübeli futbolcu Tekdemir, şimdiki adı Başakşehir olan İBB’ye transfer olduğu zaman yaşadıklarını boğazı düğümlenerek anlattı. Diyarbakırlı bir ailenin çocuğu olan Tekdemir, izleyenleri de duygulandıran konuşmasında şu ifadeleri kullandı.

“AYAKKABIM YIRTIKTI…”
Mahmut Tekdemir, “Benim hikayem şöyle. 15-16 sene aynı kulüpte oynuyorum profesyonel anlamda. Maç bitti, büyük heyecan, büyük sevinç. Arabaya bindim eve gidiyorum, birden duygulandım. 16 sene öncesi aklıma geldi, film şeridi gibi. İlk kulübe girdiğim an aklıma geldi, dün gibi aklımda. Ayakkabım yırtıktı şu önü, onu içine sokardım, yani kimse görüp de benimle alay etmesin, gülmesin diye saklardım.” dedi.
Öte yandan programda yer alan Rıdvan Dilmen ise, Tekdemir’in bu sözleri üzerine “Sen gurur duyulacak bir kardeşimizsin ya. Biz de öyle yırtık ayakkabıyla girdik. Allah seni hep mutlu etsin aslanım” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here