Televizyon haberciliğinin Ankara’daki başarılı isimlerinden Kenan Şener,  Olay TV’nin kapanmasının ardından işsiz kalan 180 gazeteci arasındaydı. Gazeteciler Cemiyeti Şener’i bünyesine kattı.


Mesleğe ANKA ajansında gececi olarak başlayan, son olarak CNN Türk’te 10 yıllık muhabirlik ve editörlüğün ardından Olay TV Ankara Haber Müdürü olan deneyimli haberci Kenan Şener Gazeteciler Cemiyeti’nde çalışmaya başladı.

Şener basın ve ifade özgürlüğüne yönelik engelleri, gazetecilerin hak kayıplarını ve yaşadıkları sorunları raporlayacak.

Kenan Şener, Gazeteciler Cemiyeti’nin AB desteğiyle yürüttüğü Medya İçin Demokrasi- Demokrasi İçin Medya projesinde Kıdemli Politika Uzmanı olarak görev yapacak.

Yeni adresini sosyal medyada paylaşan Şener, işsiz gazetecilerle ilgili çalışmalar da yaptıklarını belirtti ve meslektaşlarına çağrıda bulundu. Yaşadıkları hak kayıplarını ve engellemeleri bildirmelerini istedi. (Medyaradar)

Önceki İçerikBengütürk TV yayın hayatına devam ediyor. Yeni GYY de belli oldu
Sonraki İçerikD-Smart, Mustafa Denizli’ye özel program yaptı. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’dan sürpriz bir teklif geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz