Digiturk yönetiminin zam oranını yüzde 25 olarak açıklanmasının ardından beIN Sports’ta başlayan hoşnutsuzluk eyleme dökülmüş, son olarak çalışanlar CEO’yu ”Geçinemiyoruz” içerikli mail yağmuruna tutmuştu.

beIN Sports yönetimi yükselen sesler üzerine dün harekete geçti, Ayazağa’daki binada yoğun bir gün yaşandı. beIN Sports çalışanları departmanlarına göre İnsan Kaynakları müdürü ile gün boyu süren toplantılar gerçekleştirdi. Spikerler, montajcılar, prodüktörler ve diğer servisler sırayla İK yöneticisi ile görüştü. Görüşmelere servis müdürleri alınmadı ve şikayetler dinlendi. Personel, enflasyon karşısında maaşlarının yetersiz kaldığını ve geçinemediğini İK müdürüne iletti. İnsan Kaynakları yönetici de talepleri not alarak üst yönetime ileteceğini söyledi. Toplantılara üç yıldır kanalın CEO’luğunu yapan Rashed Al-Marri de katıldı. Al-Marri, Türkçe ve İngilizce olarak gerçekleşen toplantılarda notlar aldı, gereğinin yapılacağını söyledi.

Digiturk yönetiminin çalışanlarla yaptığı görüşmelere rağmen yönetimin ”geçiştirme taktiği” uyguladığını düşünen bir grubun da olduğu belirtiliyor. Çalışanların, Fenerbahçe- Trabzonspor maçında yayına yansıyacak bir girişimde bulunabileceği de ileri sürülüyor. (Futbolmedya Özel)

Önceki İçerikTürkiye Futbol Vakfı Başkanı Engin Verel: Futbolcu yetişmemesinin sebebi, mahalle futbolunun ortadan kalkmasıdır
Sonraki İçerikRikse Birdie Challenge golf turnuvasının 11’incisi Robert Rock’un katılımıyla gerçekleşecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz