Lig TV tarih oluyor

2001 yılında kurulan Süper Lig’in yayıncısı isim değiştirme karar aldı. Kanal 13 Ocak’tan itibaren beIN Sports olarak yayın yapacak.
2015 yılında beIN Media Group tarafından satın alınan ve Ağustos 2016’dan bu yana yeni sahiplerince yönetilen Digiturk platformunun en gözde kanalının ismi tarih olacak. Türk futbolseverlerin 2001 yılından bu yana Süper Lig’i takip ettiği Lig TV kanalının ismi beIN Sports oluyor.
Lig TV, Lig TV 2, Lig TV 3 ve Lig TV 4 kanallarının ismi 13 Ocak’tan itibaren beIN Sports, beIN Sports 2, beIN Sports 3 ve beIN Sports 4 olarak değiştirilecek.
beIN Sports, Spor Toto Süper Lig yayınları dışında Premier Lig, La Liga, Ligue 1 ve Serie A’nın da yayın haklarını elinde bulunduruyor.

bein-sport-tele-totalement-sport_6elrb_2sc7z7
Katar kökenli beIN Sports 11 ülkede spor yayıncılığı yapıyor ve her ülkede aynı ismi kullanıyordu. İsim değişikliğinin de global markayı ön plana çıkarmak için yapıldığı belirtildi.

Önceki İçerikAykut Kocaman’dan şike açıklaması: Daha ortaya çıkmayan gerçekler var. Ama nereye kadar çıkar, bilemiyorum!
Sonraki İçerikÇin istifası! Dünya futbol piyasasını alt üst ettiler! Hedef: 10 yılda 50 bin futbol okulu…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz