Beşiktaş Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu Eski Yöneticisi Ahmet Akpınar, siyah-beyazlıların gündemini değerlendirdi. Akpınar, Fikret Orman’ın görevi bırakma kararı hakkında, ”Başkan, kendisini kulübün üstünde gördü ve hata yaptı. Güç zehirlenmesi yaşadı ve olması gereken oldu” diye konuştu.

Radyospor’da Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Ahmet Akpınar’ın açıklamaları şu şekilde:

Ahmet Akpınar: “Fikret Orman biz diyemedi, sürekli ben dedi”

Olması gereken oldu. Başkan Fikret Orman camiadan kopmuştu. Ben demekten bir hal oldu. Biz diyemedi. Yönetimi ve camiayı yok saydı. Herkes kötü ben iyiyim dedi. Bu kadar camiadan koparsanız sonuç böyle olur. Camianın istemediği insanları da pırlanta diye camiaya sokmaya çalışırsanız olmaz.

Ahmet Akpınar: ”Başkan kendisini kulübün üstünde gördü”

Küfür tabi ki olmamalı. Bu kabul edilecek bir şey değil. Ancak; başkan Orman kulübün menfaatini korudum diyor. Mertcan transferinde kulübün menfaatini mi düşündü? Aras Özbiliz konusunda nasıl bir menfaat korunması var? Camia zaten bunlara tepki verdi. Sportif başarısızlık olabilir. Bir dönem küme düşme noktasına da gelmişti. Başkan kendisini kulübün üstünde gördü ve yanlış işler yaptı.

Süreç hakkında…

Yönetimde 2 milyon TL serbest meslek makbuzu vererek profesyonel çalışma yapan avukat var. Niye Divan’a soruyorsunuz ki? Son derece anlaşılabilir bir tüzüğümüz var. Belki kızgınlıkla söylemiş olabilir bazı şeyleri. Ama tüzük çok açık. Başkan istifa ederse yönetim de istifa etmiş olur. Divan Başkanı kulübü seçime götürür.

“Sis kalkınca neler olacağını göreceğiz”

Ya da yönetim Genel Kurul kararı alır. Yönetim toplantısından ne karar çıkar bilemiyorum. Bir ara Aziz Yıldırım ben gidiyorum dedi ve yürüyüşler yapıldı. Geri döndü. Beşiktaş zor durumda. Yeni kaynak bulmak çok zor. Sis kalkınca neler olacağını göreceğiz.

“Beşiktaş resmi sitesinde görev dağılımı yok!”

Hepimizin bildiği davalar var. Otelde kalma ya da bedava maç bileti için kongreye katılan dernekler var. Belki onlar başkan bizi bırakma diye bildiri yayınlar. Keşke bu noktaya gelinmeseydi. Başkan güç zehirlenmesi yaşadı. Herkesi dışladı ve kimseyi beğenmedi. Beşiktaş’ta İkinci Başkanlık deniyor. Ama resmi sitede halen görev dağılımı yapılmış görünmüyor. Bu da yapılmadı.

“Beşiktaş’ta Orman tek adam haline gelmişti”

Beşiktaş’ta yönetim birkaç kişinin tekelindeydi. Beşiktaş’ın hakkı yeniliyor ve kararlar ortada. Orman dışında konuşan kimse olmuyor. Kulüpler Birliği Başkanı olabilirsiniz ama 2.Başkan ya da Basın Sözcüsü konuşur. Başkan tek adam haline geldi. Resmi sitede herkes düz yönetim kurulu üyesi olarak görülüyor.

Beşiktaş’ta kimler aday olmayı düşünüyor?

Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk kulübü seçime götürecek. 1 ay içinde seçime gidebilirler. Ama burada nasıl bir mizansen var bilemiyorum. Ahmet Nur Çebi seçim için çalışıyor deniliyor. Serdal Adalı başkanlığa yakışır. Yıldırım Demirören ile konuşmadım. Ben başkan adayı olacağını düşünmüyorum. Bir de iddaa şirketinin sahibi oldu. İsmail Ünal ismi de dolaşıyor ama ben oymam. Beşiktaş’ta bu kadar çakma üyeleri İsmail Ünal yaptı. 13-14 yaşındaki çocuklar zamanında kongre üyesi yapıldı. Bunları yapmış birisine başkanlığı teslim edemezsiniz. Siyasi yapısı ortada olan Ethem Sancak’a da Beşiktaş Başkanlığı verilmez. Ethem Sancak’ın da aday olma hakkı elbette vardır. Böyle bir şey olursa da siyaseten olacağını düşünüyorum.

Önceki İçerikHürser Oktay’dan Fikret Orman değerlendirmesi: Hiçbir başkan böyle apar topar makamı terketmemeli… Beşiktaşlı rahat olsun, paniğe mahal yok…
Sonraki İçerikYıldırım Demirören, Beşiktaş’a geri mi dönüyor? Demirören resmen açıkladı…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz