Beşiktaş Kulübü, 8 kulüp mensubunda korona virüsüne rastlandığını açıkladı. Beşiktaş kulübünden yapılan açıklamada şöyle:
“Sağlık Ekibi Danışmanımız Dr. Tekin Kerem Ülkü’den Açıklama

13 Mayıs Çarşamba günü, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde, tüm futbolcularımız, teknik heyetimiz ve tesis çalışanlarımıza ikinci kez Covid-19 testi yapılmıştır.

Yapılan testler neticesinde, sekiz kişide pozitif Covid-19 test sonucu tespit edilmiştir.

Testi pozitif sonuçlanan kişilerin takip ve tedavi sürecine, ilgili prosedürler doğrultusunda derhal başlanmıştır.”

BAŞKAN’IN TESTİ DE POZİTİF

Beşiktaş’tan yapılan yeni bir açıklamada ise, Kulüp Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin de testinin pozitif çıktığı belirtildi.

Beşiktaş koronavirüs şoku yaşarken, testi pozitif çıkan 8 kişiden 1’inin futbolcu, 7’sinin ise kulüp çalışanı olduğu iddia edildi.

Beşiktaş’ta korona virüs testi pozitif çıktığı isimler arasında yer alan isimlerden Burak Yılmaz’ın Acıbadem Hastanesi’ne giriş yaptığı öğrenildi. Yıldız oyuncunun Altunizade’de bulunan hastaneye özel cipi ile giriş yaptığı görüldü.

Siyah beyazlılarda son yapılan korona virüs testinde başka kimlerde virüs tespit edildiği ise henüz belirsizliğini koruyor.

TFF’DEN AÇIKLAMA

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ise konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Yapılan kontrollerde Covid-19 testi pozitif çıkan Beşiktaş Kulübü futbolcu, teknik heyet, tesis çalışanlarına ve Beşiktaş camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

KASIMPAŞA’LI FUTBOLCULAR DA YAKALANDI

Öte yandan, Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşa’da da iki futbolcunun koronavirüs testinin pozitif çıktığı duyuruldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here