Beşiktaş- Leipzig maçında Galatasaray formalı iki taraftarın formalarını çıkarmaya zorlandığı iddia edildi. Odatv, Hürriyet’in internet uygulaması Spor Arena’yı kaynak gösterdi. Maçı izleyen Hürriyet gazetesi foto muhabiri Süleyman Arat ise böyle bir olay yaşanmadığını, tribünden düşen taraftar haberinin yanlış anlaşılıp yansıtıldığını ileri sürdü.

Odatv’nin haberi şöyle:

Beşiktaş maçında büyük ayıp

Beşiktaş’ın, RB Leipzig’le oynadığı Şampiyonlar Ligi karşılaşması sırasında tribünlerde tepki çekecek bir olay yaşandı…

Beşiktaş maçında büyük ayıp

Beşiktaş’ın, RB Leipzig’le oynadığı Şampiyonlar Ligi karşılaşması sırasında tribünlerde tepki çekecek bir olay yaşandı.

Spor Arena’nın haberine göre iki Galatasaray taraftarı, sarı kırmızılı forma ve Beşiktaş atkısıyla birlikte Siyah-Beyazlı takımı desteklemek için Vodafone Park’a gitti.

Galatasaraylı taraftarlar, tribüne girdikten sonra Beşiktaşlı bir grup taraftarın saldırısına maruz kaldı.

Formaları zorla üzerinden çıkarttırılan iki genç, tribünden kovuldu.


Süleyman Arat’ın paylaşımı ise söyle:

 

Kesinlikle dünkü Şampiyonlar Ligi maçında, GS formalı iki gencin dışarı atılması gibi bir olay olmadı. Yalan haber bu. En azından bahsedilen dakikalar içinde ve olayın haber fotoğrafı denilen ceple çekilmiş karelerde olay bu değildi.( Şayet maç başlamadan veya dışarda bu durum olmuş denilsydi ağzımı açmazdım) Olayı bizat Kendi gözümle izledim. Bir taraftar sevinirken fenalaştı ve trbünden yere düştü. Herkes ayağa kalktı. Bir muhabir de kulağına fısıldanan yanlış bilgiyle bunu yazdı. Sosyal medya da paylaşınca iş çığrından çıktı. Oysa stat hoparlörlerinden anonsla taraftarın düştüğü yere ambulans ve sağlık ekibi çağrıldı. Hatta sedye ve doktorlar kuralları çiğneyip maç oynanırken yedek kulübelerinin önünden düşen adama koştular. Neyseki 3-4 metreden düşen taraftar iyileşti ve yürüyerek evine gitti. Ancak bu ‘Her takımın taraftarı istediği formayla maça gelir’ anlamına da gelmez. Toplum buna hazır değil maalesef. Bu gibi durumlarda tatsız olaylar yaşanabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here